Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 08 styczeń 2015 15:30

Spektakl „Macica“ Marii Wojtyszkow Wiedniu

Napisane przez AG
Spektakl „Macica“ Marii Wojtyszkow Wiedniu archiwum Theater Brett

Nagrodzona w 2006 r. nagrodą Teatru Starego w Krakowie i miesięcznika „Dialog" sztuka, będzie miał swoją austriacką premierę w wiedeńskim Theater Brett.

Obchody Roku Polskiego (Sejm RP ustanowił rok 2015 Rokiem Teatru Publicznego) Teatru w Austrii Instytut Polski zainauguruje w wiedeńskim Theater Brett, który wystawia sztukę „Macica" młodej polskiej autorki Marii Wojtyszko. „Macica" miała swoją polską prapremierę w Teatrze im. Żeromskiego w Kielcach, a prapremierę światową w teatrze Lofft w Lipsku. Teraz zostanie zaprezentowana wiedeńskiej publiczności.
Sztuka opowiada o Polske, pod koniec lat osiemdziesiątych, krótko przed lub po upadku komunizmu. W czasie tego czasu przełomu Wiktoria oczekuje swojego pierwszego dziecka. Jest młodą kobietą, jak wiele innych. Chce zostać nauczycielką, nie wie dokładnie, kto jest ojcem jej nienarodzonego dziecka, i nie wie, czy w ogóle chce być w ciąży. W każdym razie nie chce być taka, jak jej rodzice. Babcia Wiktorii cierpiała podczas okupacji niemieckiej, a matka Wiktorii w czasach komunizmu. Wiktoria żyje w czasie pozornej wolności i chce wszystko zrobić inaczej – chce być wolna i niezależna, żyć własnym życiem.
Reżyseria: Christoph Prückner
Obsada: Nika Brettschneider, Anna Nowak, Christine Renholdt, Samantha Steppan,
Ludvik Kavin, Daniel Tanzberger
www.theaterbrett.at

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.