Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 29 grudzień 2014 14:59

Brytyjczycy spodziewają się rekordowych zysków w 2015

Napisane przez MZ
Hampton Court w Londynie Hampton Court w Londynie archiwum visitbritain

Zagraniczni turyści odwiedzający Wielką Brytanię wydadzą w przyszłym roku rekordową kwotę 22 miliardów funtów – powiedział brytyjski sekretarz ds. kultury Sajid Javid. Jest to o niemal jeden miliard funtów więcej niż w 2014 roku.

Jak przewiduje VisitBritain, wydatki zagranicznych turystów odwiedzających Wyspy Brytyjskie wzrosną w 2015 roku o 4,5 proc. Brytyjczycy spodziewają się rekordowych przychodów z turystyki przyjazdowej dzięki znacznym inwestycjom w kampanię GREAT Britain, a także dzięki uproszczeniu procedur wizowych. Dzięki nim Wyspy odwiedziła znaczna liczba turystów z Chin.

Całkowita liczba przyjazdów turystów zagranicznych ma osiągnąć 35,1 milionów, co stanowić będzie wzrost o 2,5 proc. w porównaniu z rokiem 2014.

Sajid Javid skomentował: „Turystyka napędza wzrost ekonomiczny Wielkiej Brytanii. Będziemy kontynuowali ścisłą współpracę z branżą turystyczną i promować Wielką Brytanię poza granicami naszego kraju. Jest to element naszej długofalowej strategii ekonomicznej."

Sally Balcombe, dyrektor wykonawcza VisitBritain, dodała: „Turystyka będzie nadal jednym z najważniejszych dla naszego kraju towarów eksportowych." Jak wyjaśnia, w 2015 roku priorytetem dla VisitBritain jest promowanie brytyjskich obszarów wiejskich. W ciągu trzech pierwszych lat kampania GREAT Britain wygenerowała co najmniej 1,8 miliardów przychodów z przyjazdów turystycznych."

Znacząco wzrosła liczba odwiedzających Wyspy Brytyjskie turystów chińskich. Wydali oni w 2013 roku 492 miliony funtów. Dla porównania, w 2010 roku, zostawili w Wielkiej Brytanii 184 miliony funtów.

W przyszłym roku Brytyjczycy chcą też skoncentrować się na przyciągnięciu turystów z Meksyku. W 2010 roku przyjechało ich 67 tysięcy, w 2013 roku już 108 tysięcy.

W Wielkiej Brytanii najwięcej wydają Amerykanie. W 2013 roku zostawili na Wyspach 2,5 miliarda funtów, co stanowi wzrost o 19,4 proc. w porównaniu z 2010 rokiem. W ciągu czterech lat znacznie wzrosły również wydatki turystów z Francji i Niemiec: odpowiednio o 18,2 proc. i o 18 proc. osiągając w 2013 roku 1,35 miliarda funtów oraz 1,4 miliarda funtów.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.