Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 23 grudzień 2014 13:17

Gondola na Chleb w Dolinie Vratnej rusza w drugi dzień Świąt

Napisane przez PW
Kolejka gondolowa na Chleb Kolejka gondolowa na Chleb archiwum SACR

Po pięciu miesiącach od lawiny błotnej, która od dolnej stacji kolejki na Chleb zeszła w kierunku doliny Vratnej, zgodnie z zapowiedziami (patrz artykuł: http://www.waszaturystyka.pl/dolina-vratna-gotowa-na-zimę) kolejka wreszcie rusza.

Ukończone zostały wszystkie przeglądy techniczne i kontrole. Tym samym, inwestycje kosztujące ponad 11 mln euro, które poczyniono po lipcowej lawinie zdały egzamin i Vratna gotowa jest na przyjęcie narciarzy. W ramach prac, zlikwidowano nie tylko skutki lawiny na dolnej stacji kolejki, ale i naprawiono drogę z Terchovej do Vratnej.
Kolejka gondolowa na Chleb zostanie uruchomiona w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia i będzie czynna codziennie w godzinach 9.00 – 15.30. Kolejka pokonuje 750 metrów przewyższenia i ma długość 1860 metrów. W godzinę może przewieźć 900 osób. Na stokach Chlebu poprowadzono pięć tras zjazdowych o łącznej długości 6760 metrów.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.