Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 16 grudzień 2014 21:19

Świąteczny Jarmark w Strasbourgu

Napisane przez AG
Świąteczny Jarmark w Strasbourgu Atout France/Franck Charel

Alzackie jarmarki bożonarodzeniowe organizowane od 500 lat, w tym roku odbywają między 21 listopada a 31 grudnia. Od największych miast aż po małe wsie, każda gmina pokazuje swoje największe atuty aby zorganizować swój kiermasz świąteczny. Jest ich blisko 150.

W roku 1570, w Strasburgu miała miejsce pierwsza edycja najstarszego jarmarku bożonarodzeniowego w Europie, ochrzczonego jako „Christkindelsmärik" (targ dzieciątka Jezus). Ze swoimi 300 chatkami usytuowanymi w 11 miejscach w sercu miasta, to również jeden z największych jarmarków bożonarodzeniowych w Europie. Na tę okazję, miasto jest kolorowo przybrane i oświetlone przez dziesiątki girland i elementów dekoracyjnych. Na placu Kléber co roku ustawiana jest wielka choinka. Jest to odwieczna tradycja Strasburga, ponieważ w tym mieście został odnaleziony manuskrypt z 1605 opisujący ozdobione drzewka znajdujące się w salach cechów Strasburga w okresie Adwentu.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.