Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 08 grudzień 2014 20:17

Efekt barceloński zagrał w Brazylii

Napisane przez AG

Według danych Centralnego Banku Brazylii, od 1 stycznia do 21 października tego roku, turyści zagraniczni odwiedzający Brazylię wydali 5,915 mld dolarów.

Oznacza to wzrost wydatków turystów w porównaniu z analogicznym okresem roku 2013 o 6,21 proc. W samym październiku turyści wydali 487,5 mln dolarów, to jest o 8,6 proc. mniej niż rok temu (533,5 mln).
Na ten dobry wynik turystyki brazylijskiej miały przede wszystkim wpływ odbywające się w tym kraju w czerwcu i lipcu mistrzostwa świat w piłce nożnej. W tych dwóch miesiącach wydatki turystów zagranicznych wyniosły 1,586 mld dolarów (797 mln w czerwcu i 789 mln w lipcu). Był to, w porównaniu z podobnym okresem w 2013 roku, wzrost aż o 60 proc.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.