Reklama

Reklama

Partner strategiczny

Reklama

poniedziałek, 08 grudzień 2014 09:31

Nowa kanapa w Spalonej Dolinie

Napisane przez PW
Dolna stacja nowej kolejki w Spalonej Dolinie Dolna stacja nowej kolejki w Spalonej Dolinie PW

Piątego grudnia nastąpiło otwarcie i testowanie nowego wyciągu - 6-osobowej, podgrzewanej kanapy w ośrodku Rohace Spalena Dolina na Słowacji.

Wyprodukowała firma Leitner. Ośrodek Rohace leży na pograniczu Zachodnich Tatr i Orawy, ponad doliną Rohacska. Miejsce odwiedzane jest często przez polskich turystów. W otwarciu brała udział przedstawicielka WaszejTurystyki.pl
Po całym kompleksie oprowadzał dziennikarzy i opowiadał sam właściciel Ladislav Kvak. Cała inwestycja pochłonęła 5 milionów euro, a to jeszcze nie koniec planów. W niedalekiej przyszłości planowane jest postawienie kompleksu składającego się z: hotelu na ok 50 osób, restauracji na 250 osób oraz wypożyczali sprzętu i profesjonalnego punktu serwisowego.
Sama kolejka ma długość prawie 2 km (a dokładnie 1 958 m), a różnica wysokości pomiędzy stacjami to aż 461 m. Obecnie do dyspozycji narciarzy jest 69 kanap, które poruszają się z prędkością 5m/s, co daje przepustowość 1800 osób na godzinę. Jak dowiedzieliśmy się w przyszłości planowane jest również w powiększenie tej liczby, aby osiągnąć docelową przepustowość 2 400 osób na godzinę.
Właściciel zapewnia, że stacja będzie gotowa na przyjęcie narciarzy i zaprasza wszystkich na uroczyste otwarcie 12 grudnia.