LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

piątek, 05 grudzień 2014 11:15

Dolina Vratna gotowa na zimę

Napisane przez PW
KKolejka gondolowa na Chleb ruszy w najbliższym czasie KKolejka gondolowa na Chleb ruszy w najbliższym czasie archiwum SACR

We Vratnej będzie się jeździło. Po lawinie błotnej, która w lipcu 2014 roku od dolnej stacji kolejki na Chleb zeszła w kierunku doliny Vratnej, pozostały jedynie złe wspomnienia. Kolejka ruszy jeszcze tej zimy.

 

Po czterech miesiącach po katastrofie teren jest posprzątany, jednak pozostało jeszcze sporo do zrobienia. Stacja wciąż czeka na podłączenie prądu, należy też przeprowadzić niezbędne kontrole kolejki gondolowej oraz naprawić wszelkie pojawiające się usterki. Koszt dotychczasowych remontów w dolinie Vratnej (naprawiona również drogę dojazdową, również zniszczoną w lipcu) to ponad 11 mln euro.

Ludmila Porubcanska z Vratna free time zone powiedziała: „Będziemy przygotowani i czekamy na śnieg i czekamy na narciarzy".

Oprócz kolejki gondolowej na Chleb, ośrodek posiada jeszcze cztery inne, m.in. Paseky, który oferuje wiele atrakcji dla rodzin z dziećmi, przystosowany również dla początkujących narciarzy, posiadający 4 osobową kanapę.
Oczywiście, najbardziej znana jest kolejka na Chleb. Tutaj są najlepsze trasy „free ride zone", bardzo dobrze przygotowane trasy czarne oraz wiele tras dla narciarzy zaawansowanych.
W sumie, zarówno na amatorów jak i doświadczonych narciarzy, czeka tu 14 km tras zjazdowych oraz 11 wyciągów i kolejek. Wszystko wskazuje na to, iż stacja będzie gotowa na otwarcie sezonu.