Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • Koniec dublowania składki na TFG
 • LOT nie chce być PUN PUT-em
 • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
 • Smaki Europy we Wrocławiu
 • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

niedziela, 30 listopad 2014 19:47

Coraz więcej Polaków odwiedza Maroko

Napisane przez AG
Od lewej: prezes MT Targi Polska Urszula Potęga, Ekscelencja Ambasador Królestwa Maroka w Warszawie, Youns Tijani oraz Khalid Mimi, dyrektor biura Marokańskiej Organizacji Turystycznej Od lewej: prezes MT Targi Polska Urszula Potęga, Ekscelencja Ambasador Królestwa Maroka w Warszawie, Youns Tijani oraz Khalid Mimi, dyrektor biura Marokańskiej Organizacji Turystycznej AG

Do końca roku Maroko odwiedzi ok. 65 tysięcy polskich turystów. W pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku, odnotowano ich 52 300, co oznacza wzrost w stosunku do ubiegłego roku o 42,1 proc.

Khalid Mimi, dyrektor biura Marokańskiej Organizacji Turystycznej (Office National Marocain du Tourisme) powiedział m.in. : „Jest tysiąc powodów, żeby odwiedzić Maroko. I chcemy o tym przekonywać Polaków. O tym, jak ważnym rynkiem dla nas jest Polska i jak poważnie ją traktujemy, świadczy choćby fakt, że na targach TT Warsaw pojawił się Jego Ekscelencja Ambasador Królestwa Maroka w Warszawie, Youns Tijani oraz najważniejsi przedstawiciele turystyki naszego kraju. Nasz praca, propagowanie Maroka zaczyna przynosić coraz lepsze efekty. W ostatnim sezonie z polskich lotnisk latało dziewięć czarterów tygodniowo (po trzy z Katowic i Warszawy, po jednym z Gdańska, Poznania i Wrocławia.). Z Polski leci się do Maroka tylko cztery godziny. Na gości czeka m.in. 3,5 tysiąca wybrzeży (atlantyckich i Morza Śródziemnego), czyste plaże, bogata kuchnia, urzekające krajobrazy. Maroko ma bogatą kulturę, a nasze plenery są coraz częściej odwiedzane przez filmowców z całego świata."

 

Konferencja Maroka rozpoczęła się tuż przed oficjalnym otwarciem targów TT Warsaw. Poprowadzili ją: prezes MT Targi Polska Urszula Potęga, Jego Ekscelencja Ambasador Królestwa Maroka w Warszawie, Youns Tijani oraz Khalid Mimi. Ambasador powiedział m.in.: „Cieszę się, że możemy po raz kolejny zaprezentować się na warszawskich targach. Odwiedza nas coraz więcej turystów z Polski, ale marzymy, żeby było ich jeszcze więcej. Polska to kraj o wielkim potencjale, a Polacy są ciekawi świata."

Co ciekawe, wśród Polaków odwiedzających Maroko, aż sześć tysięcy przyjechało do tego kraju na krótkie (jedno, dwudniowe) pobyty z Hiszpanii i Portugalii. Liczba noclegów wykupionych przez polskich turystów wzrosła tym roku o 48,37 proc., do 291 237.

Polityka prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.

Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wydawnictwo „Wasze Podróże” z siedzibą w Warszawie 00-204 przy ul. Słonimskiego 1 lok. 33. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Adam Gąsior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych przez Wydawnictwo Wasze Podróże oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Wydawnictwa Wasze Podróże Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.