Reklama

Reklama

Reklama

środa, 26 listopad 2014 15:14

Monet w wiedeńskim muzeum Belweder

Napisane przez AG
Claude Monet Waterloo Bridge Claude Monet Waterloo Bridge John R. Glembin

Wystawa „W świetle Moneta" prezentuje ikony impresjonizmu czyli twórczość Claude Moneta w unikalnym na skalę całej Europy zestawieniu.

Już w roku 1903 można było podziwiać w budynku wiedeńskiej Secession dzieła Claude Moneta (1840-1926). Wiedeński Belweder przypomina o tym i pokazuje dzieła z własnych zbiorów, a także wartościowe depozyty w ramach wystawy pt.: „W świetle Moneta. Austriaccy artyści i dzieła wielkich impresjonistów". Wystawa bazuje na twórczości Moneta jako źródła inspiracji dla późniejszych i współczesnych artystów. Liczne oleje Moneta są tu zestawione z dziełami austriackich malarzy.
Gustav Klimt, Herbert Boeckl, Heinrich Kühn, Carl Moll, Emil Jakob Schindler, Max Weiler oraz Franz Jaschke wciąż inspirowali się twórczością francuskiego malarza. Wystawa ma na celu przedstawienie na wiele sposobów wpływów twórczości Moneta na artystów austriackich: niektórzy przejęli jego typowy styl, wykorzystując go na własny sposób, inni zaś inspirowali się motywami i tematami dzieł Moneta. W ramach wystawy położono szczególną uwagę na motyw przewodni, głównym punktem wystawy są różnorodne wariacje na temat „Lilii wodnych" Moneta.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.