Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 17 listopad 2014 15:13

W Wiedniu startuje Vienna Art Week

Napisane przez AG
W Wiedniu startuje Vienna Art Week Florian Rainer

Motto dziesiątej jubileuszowej edycji Vienna Art Week, czyli największego wiedeńskiego festiwalu sztuki współczesnej brzmi w tym roku „Running Minds".

W dniach 17 – 23 listopada spotkają się w Wiedniu eksperci z całego świata oraz wszyscy zainteresowani sztuką w ramach dziesiątego już Vienna Art Week. Wiedeń stanie się na cały tydzień prawdziwą Mekką dla wszystkich fanów sztuki współczesnej za sprawą różnorodnych wystaw, wykładów, seminariów, rozmów, dyskusji, instalacji, performanców, programów specjalnych. W roku ubiegłym 26 instytucji kultury oraz 43 galerie odwiedziło w ramach festiwalu 35 000 gości.
Lista instytucji w Wiedniu, które uczestniczą w tegorocznym Vienna Art Week jest bardzo długa. To m.in. 21er Haus, Akademia Sztuk Pięknych, Albertina, Belvedere, DOROTHEUM, KUNST HAUS WIEN, Secesja, Austriackie Muzeum Filmu, Muzeum Zygmunta Freuda.

22 listopada czyli w trakcie „open studio day" będzie można spojrzeć za kulisy współczesnej produkcji sztuki. Ponad 100 pracowni artystycznych w Wiedniu będzie w tym dniu otwarta dla publiczności, by mogła ona zobaczyć proces twórczy.

www.viennaartweek.at

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.