Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 30 październik 2014 13:35

Nowa kolejka w Rohaczach

Napisane przez AG
Nowa kolejka w Rohaczach archiwum Klaster Orava
W stacji narciarskiej Zverovka – Spalona Dolina w Rohaczach, na Słowacji, trwają ostatnie prace przy budowie nowej kolejki krzesełkowej.
Sześcioosobiowe kanapy są podgrzewane, osłonięte od wiatru i pokryte specjalną tapicerką, odporną na każde warunki pogodowe. Przepustowośc kolejki produkcji firmy Leitner, będzie w sezonie wynosiła 2 400 osób na godzinę. Dwukilometrową trasę krzesła będą pokonywać w niecałe siedem minut (stara czterosobowa kolejka jedzie o pięć minut dłużej). Do dyspozycji narciarzy jest tutaj pięć tars o łącznej długości 4,6 km. Dyrektor spółki Tatrawest, inwestora kolejki, Ladislav Kvak, powiedział: „Uruchomienie nowego wyciągu krzesełkowego uzależnione od opadów śniegu i temperatury. Liczymy, że, jeśli prognozy się sprawdzą, ruszymy już pod koniec listopada.“
Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.