Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 28 październik 2014 14:44

Najstarszy hotel w Tatrach będzie zrekonstruowany

Napisane przez AG
Hotel Łomnica w obecnym stanie Hotel Łomnica w obecnym stanie SITA/Radoslav Maťaš

Hotel Łomnica zbudowany w roku 1893 w Tatrzańskiej Łomnicy, ma być zrekonstruowany kosztem 5 mln euro. Prace mają ruszyć na wiosnę 2015 roku.

Przez ostatnie 20 lat, budynek pięknego, starego hotelu Łomnica, tuż przy stacji kolejowej w Tatrzańskiej Łomnicy straszył coraz gorszym wyglądem i pustymi otworami okiennymi, zniszczonym dachem, zdewastowanymi drzwiami wejściowymi. Nareszcie znalazł się inwestor zagraniczny i prace rekonstrukcyjne rusza najprawdopodobniej już wiosną. Ma być przywrócony wygląd hotelu, co z zadowoleniem przyjęli historycy i miłośnicy dawnej architektury. Jest nadzieja, ze jak za dawnych lat, wnętrza budynku będą zdobione drewnianymi elementami konstrukcyjnymi i meblami.

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.