Reklama

Reklama

Reklama

środa, 20 listopad 2013 13:50

Rzeźby lodowe we Francji

Napisane przez MG
Rzeźby lodowe we Francji archiwum Valloire

Artyści z całego świata będą rywalizować w rzeźbie w lodowych blokach o wymiarach 4,5 na 4,5 metra

Biura, które organizują zimowe wyjazdy do Francji, powinni zaplanować dla swoich klientów wizytę w Valloire w Sabaudii. Od 14 do 17 stycznia odbywać się tam będzie spotkanie twórców rzeźb lodowych oraz tych, którzy pragną podziwiać prace stopniowego powstawania ich dzieł. 23 edycja konkursu rzeźby lodowej przyciągnie 20 rzeźbiarzy na 4 dni na płaskowyż Verneys oddalony o 2 km od stacji.
Gérard Ragone, dyrektor lokalnej organizacji turystycznej Valloire powiedział: „Wybieramy projekty pod kątem ich wartości artystycznej. Każdy rzeźbiarz rywalizuje kunsztem i precyzja, mimo ogromnych rozmiarów bloków lodu (4,5 x 4,5 m). W innej francuskiej stacji narciarskiej, Les Deux Alpes, lodowe działa sztuki klienci mogą podziwiać przez całą zimę. Na wysokości 3200 m, na szczycie Jandri Express, lodowiec Roche-Mantel w swoim łonie kryje grotę lodową. W niej znajdują się sale wypełnione rzeźbami lodowymi. Każda z nich to inny świat: jedna poświęcona jest ludziom prehistorycznym, inna to podwodna kraina z rybami i rekinami, w ostatniej zaś stoi ogromny lodowy mamut mierzący 5 m oraz ważący ponad 6 ton. Wstęp do groty kosztuje 5 euro.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.