LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

środa, 01 październik 2014 15:11

25 lecie obalenia Muru Berlińskiego

Napisane przez AG
Białe balony wypuszczane w powietrze z okazji 25-lecia obalenia Muru Berlińskiego Białe balony wypuszczane w powietrze z okazji 25-lecia obalenia Muru Berlińskiego MZ

Główne uroczystości z okazji obalenia Muru Berlińskiego odbędą się w weekend 7-9 listopada w Berlinie, wcześniej Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) zaprosiła dziennikarzy i przedstawicieli biur podróży na uroczystość 25-lecia w Warszawie.

Na imprezę przybyła liczna reprezentacja z Berlina i z obchodzących 35-lecie, linii lotniczych airberlin.
Agata Płońska z DZT w Warszawie, przywitała obecnych, wśród których, jak podkreśliła, są „zarówno ludzie z biur podróży, które wysyłają od lat turystów do Berlina, jak i dziennikarze, którzy równie długo opisują zalety turystyczne Berlina."

Caterina Erce i Christian Tanzler z VisitBerlin, przedstawili krótko historię Muru, zaprezentowali program obchodów berlińskich a także propozycje hotelarzy berlińskich na ten jubileuszowy weekend (pakiety noclegów i zwiedzania wybranych obiektów związanych z historia Muru).

Christian Tanzler podkreślił: „Mamy świadomość, że bez Polaków, bez waszej walki o wolność, bez Solidarności, nie byłoby końca NRD."
Catarina Erce dodała: „Polacy lubią odwiedzać Berlin. Lubią tutaj przyjeżdżać na zakupy, zwiedzać muzea i zabytki, bawić się klubach. Bardzo wielu z nich coraz częściej zwiedza nasze miasto na rowerze. Na pewno dużym ułatwieniem są dobre połączenia Berlina z polskimi miastami: lotnicze, kolejowe i drogowe."

Z kolei Christoph Horak z airberlin sprawnie przedstawi historię swojej firmy, która powstała jeszcze w podzielonym Berlinie, jak firma amerykańska (wynikało to z umów między państwami, które okupowały a potem opiekowały się podzielonym miastem). Przez 35 lat linia stała się drugą, co do wielkości, w Niemczech. Jej samoloty latają do 171 lotnisk na całym świecie, w ubiegłym zaś roku obsłużyły 31,5 mln pasażerów. Partnerem airberlin są linie Etihad Airways, dzięki czemu siatkę połączeń zwiększona została o Azję.

Po prezentacjach goście i gospodarze wyszli na zewnątrz i wypuścili w powietrze białe balony symbolizujące odzyskanie niepodległości przez Berlin i zjednoczenie miasta. Po powrocie do wnętrza wszyscy mieli okazję wzięcia udziału w malowaniu własnych graffiti na symbolicznym „Murze". Poszczególne „cegły" z materiału można było po namalowaniu swojego rysunku przyczepić do pamiątkowej torby i zabrać na pamiątkę.