Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

środa, 01 październik 2014 15:11

25 lecie obalenia Muru Berlińskiego

Napisane przez AG
Białe balony wypuszczane w powietrze z okazji 25-lecia obalenia Muru Berlińskiego Białe balony wypuszczane w powietrze z okazji 25-lecia obalenia Muru Berlińskiego MZ

Główne uroczystości z okazji obalenia Muru Berlińskiego odbędą się w weekend 7-9 listopada w Berlinie, wcześniej Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) zaprosiła dziennikarzy i przedstawicieli biur podróży na uroczystość 25-lecia w Warszawie.

Na imprezę przybyła liczna reprezentacja z Berlina i z obchodzących 35-lecie, linii lotniczych airberlin.
Agata Płońska z DZT w Warszawie, przywitała obecnych, wśród których, jak podkreśliła, są „zarówno ludzie z biur podróży, które wysyłają od lat turystów do Berlina, jak i dziennikarze, którzy równie długo opisują zalety turystyczne Berlina."

Caterina Erce i Christian Tanzler z VisitBerlin, przedstawili krótko historię Muru, zaprezentowali program obchodów berlińskich a także propozycje hotelarzy berlińskich na ten jubileuszowy weekend (pakiety noclegów i zwiedzania wybranych obiektów związanych z historia Muru).

Christian Tanzler podkreślił: „Mamy świadomość, że bez Polaków, bez waszej walki o wolność, bez Solidarności, nie byłoby końca NRD."
Catarina Erce dodała: „Polacy lubią odwiedzać Berlin. Lubią tutaj przyjeżdżać na zakupy, zwiedzać muzea i zabytki, bawić się klubach. Bardzo wielu z nich coraz częściej zwiedza nasze miasto na rowerze. Na pewno dużym ułatwieniem są dobre połączenia Berlina z polskimi miastami: lotnicze, kolejowe i drogowe."

Z kolei Christoph Horak z airberlin sprawnie przedstawi historię swojej firmy, która powstała jeszcze w podzielonym Berlinie, jak firma amerykańska (wynikało to z umów między państwami, które okupowały a potem opiekowały się podzielonym miastem). Przez 35 lat linia stała się drugą, co do wielkości, w Niemczech. Jej samoloty latają do 171 lotnisk na całym świecie, w ubiegłym zaś roku obsłużyły 31,5 mln pasażerów. Partnerem airberlin są linie Etihad Airways, dzięki czemu siatkę połączeń zwiększona została o Azję.

Po prezentacjach goście i gospodarze wyszli na zewnątrz i wypuścili w powietrze białe balony symbolizujące odzyskanie niepodległości przez Berlin i zjednoczenie miasta. Po powrocie do wnętrza wszyscy mieli okazję wzięcia udziału w malowaniu własnych graffiti na symbolicznym „Murze". Poszczególne „cegły" z materiału można było po namalowaniu swojego rysunku przyczepić do pamiątkowej torby i zabrać na pamiątkę.