Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 09 wrzesień 2014 20:48

Święto grzybów w litewskich Oranach

Napisane przez AG
Święto grzybów w litewskich Oranach archiwum varena.lt

Jak co roku, w ostatni weekend września litewskie Orany (Varena) stają się grzybową stolicą serdecznie witającą wszystkich miłośników grzybów.

Orany położone w południowo-zachodniej części Litwy (Dzukia), to najbardziej znany „grzybny" rejon Litwy, gdzie co roku w ostatni weekend września hucznie obchodzone jest Święto Grzyba. Podczas imprezy można nie tylko kupić grzyby, które są dostarczane tonami, ale i próbować grzybowych potraw oraz obejrzeć rękodzieła lokalnych rzemieślników i prezentacje miejscowych przedsiębiorstw. Wielu uczestników Święta Grzyba ubiera się w tradycyjne litewskie stroje ludowe. Miłośników motoryzacji zapewne zaciekawi wiadomość, że Święto Grzyba jest połączone od lat ze zlotem zabytkowych pojazdów.
W ramach „grzybowego święta" odbywa się też impreza – Zawody w zbieraniu grzybów na Litwie. Zwycięża ten, którego kosz z grzybami waży najwięcej. W tym roku zawody odbędą się w niedzielę 28 września.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.