Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 08 wrzesień 2014 19:50

Spiski zamek najpiękniejszym zamkiem na Słowacji

Napisane przez AG
Spiski zamek z piasku na plaży w Bratysławie Spiski zamek z piasku na plaży w Bratysławie archiwum SACR

W wyniku głosowania internautów oraz gości na bratysławskiej plaży nad Dunajem, za najchętniej odwiedzany zamek na Słowacji został wybrany - Spiski zamek (Spissky hrad). W Bratysławie, na plaży zbudował jego miniaturę rzeźbiarz Martin Humble.

Akcję "Przenieśmy najpiękniejszy słowacki zamek na plażę Magio", wspierała Słowacka Agencja Ruchu Turystycznego (SACR). Miłośnicy zamków mogli wybrać najpiękniejszy zamek spośród wielu kandydatur, drogą elektroniczną lub w bezpośrednim głosowaniu, w sierpniu na plaży w Bratysławie. Zwycięzcą został Spiski zamek, który zdobył prawie jedną czwartą głosów. Na plaży, oprócz głosowania, odbyło się pięć wykładów na temat twierdz słowackich.

Marta Kučerová, dyrektor generalna SACR powiedziała: "Cieszy nas zainteresowanie i wielka popularność, jaką się cieszą nasze zamki. Na Słowacji mamy ponad 180 zamków i grodów. Zamek spiski w pełni zasłużył na wyróżnienie."

Pierwsza dziesiątka najpopularniejszych zamków Słowacji:
1. Spiski zamek - 24,73 proc. głosów
2. Bojnice - 20,3 proc.
3. Trenczyn - 15,86 proc.
4. Zamek Orawski - 12,9 proc.
5. Devin - 9,51 proc.
6. Zamke w Bratysławie - 7,19 proc.
7. Zwoleń - 4,44 proc.
8. Krasna Horka - 2,54 proc.
9. Streczno - 1,9 proc.
10. Stara Lubowla - 0,63 proc.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.