LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

poniedziałek, 08 wrzesień 2014 19:23

Maroko chce polskich turystów

Napisane przez Patrycja Waszkiewicz
Maroko chce polskich turystów archiwum mm4pr

Podczas kolacji urządzonej w warszawskiej restauracji Marrakesh przez Marokańską Organizację Turystyczną (Office National Marocain du Tourisme) Khalid Mimi, dyrektor Marokańskiego Biura na Polskę i Europę Wschodnią, zaprezentował swój kraj oraz przedstawił plany rozwoju na 2020 rok.

 

Prezentacja rozpoczęła się od filmu ukazującego największe atuty Maroka, takie jak: wspaniałą kuchnię, kulturę, sztukę, miejsca do wypoczynku (od ośnieżonych szczytów, przez pustynie, aż po wspaniałe plaże), relaks w licznych ośrodkach Spa, niezliczone możliwości uprawiania sportów, ale także wspaniałe wydarzenia kulturalne czy religijne.

Khalid Mimi powiedział: „Maroko, to zderzenie tradycji z nowoczesnością. Wystarczy odejść kilka kroków od nowoczesnych ośrodków turystycznych czy pól golfowych, by choć na chwilę zanurzyć się w tradycyjnym marokańskim bazarze tzw. suku, czy podziwiać klasyczne marokańskie budowle (aż 8 zabytków w Maroku jest na liście UNESCO)."

Mimi przedstawił również plany związane z turystyką na kolejne lata. Przede wszystkim chce promować markę Maroko i umacniać ją na rynku, jednoczyć ludność w osiągnieciu wspólnego celu – jakim jest promocja kraju. Budowa nowych ośrodków turystycznych ma przyciągnąć większą ilość turystów. W roku 2013 Maroko odwiedziło około 10 milionów, a do 2020 roku planowane jest podwojenie tej liczy, a co za tym idzie osiągnięcie 20 miejsca na liście najchętniej odwiedzanych krajów (obecnie Maroko zajmuje 25 miejsce). Od listopada 2014 roku planowane jest zwiększenie liczby lotów czarterowych do Maroka do 9 (obecnie jest ich 5) oraz kontynuowanie ich przez cały rok (nie jak obecnie tylko od kwietnia do listopada).