Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

sobota, 16 listopad 2013 17:28

Maroko wprowadza podatek na wyloty z kraju

Napisane przez AG
Marokańscy tancerze Marokańscy tancerze AG

Odczuwający brak gotówki rząd Maroka rząd planuje nałożyć podatek na wszystkie loty z kraju.

Jak powiedział minister turystyki, Lahcen Haddad: „Uzyskane kwoty będą wykorzystane na promocję Maroka, jako kierunku wakacyjnego. Parlament zatwierdził w środę plan wprowadzenia podatków w lotnictwie. Wejdą one w życie 1 kwietnia 2014 roku. Lot pierwszą klasą będzie opodatkowany dodatkową kwotą 400 dirhamów (36 euro), zaś klasą ekonomiczną – 100 dirhamów (9 euro)".

Rząd Maroka spodziewa się uzyskać w pierwszym roku ok. 90 milionów euro. Z tego połowa finansować działalność narodowego biura turystyki a połowa ma być skierowana do funduszu rozwoju społecznego.
Lahcen Haddad dodał: „Uzyskane wpływy pomogą Maroku poprawić wizerunek w takich miejscach jak: Brazylia, Chiny, kraje regionu Zatoki Perskiej oraz państwa zachodniej Afryki, gdzie rośnie zainteresowanie wakacjami w Maroku. Podobnie jak w krajach wschodniej Europy".
Maroko odwiedziło w ubiegłym roku 10 milionów gości, a turystyka wygenerowała ponad 5,4 miliarda euro przychodów, co dało 8 proc PKB i zapewnienie pracy dla ok. pół miliona ludzi