Reklama

Reklama

Reklama

sobota, 16 listopad 2013 17:28

Maroko wprowadza podatek na wyloty z kraju

Napisane przez AG
Marokańscy tancerze Marokańscy tancerze AG

Odczuwający brak gotówki rząd Maroka rząd planuje nałożyć podatek na wszystkie loty z kraju.

Jak powiedział minister turystyki, Lahcen Haddad: „Uzyskane kwoty będą wykorzystane na promocję Maroka, jako kierunku wakacyjnego. Parlament zatwierdził w środę plan wprowadzenia podatków w lotnictwie. Wejdą one w życie 1 kwietnia 2014 roku. Lot pierwszą klasą będzie opodatkowany dodatkową kwotą 400 dirhamów (36 euro), zaś klasą ekonomiczną – 100 dirhamów (9 euro)".

Rząd Maroka spodziewa się uzyskać w pierwszym roku ok. 90 milionów euro. Z tego połowa finansować działalność narodowego biura turystyki a połowa ma być skierowana do funduszu rozwoju społecznego.
Lahcen Haddad dodał: „Uzyskane wpływy pomogą Maroku poprawić wizerunek w takich miejscach jak: Brazylia, Chiny, kraje regionu Zatoki Perskiej oraz państwa zachodniej Afryki, gdzie rośnie zainteresowanie wakacjami w Maroku. Podobnie jak w krajach wschodniej Europy".
Maroko odwiedziło w ubiegłym roku 10 milionów gości, a turystyka wygenerowała ponad 5,4 miliarda euro przychodów, co dało 8 proc PKB i zapewnienie pracy dla ok. pół miliona ludzi

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.