Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 21 sierpień 2014 15:07

Dubaj chce być najchętniej odwiedzanym miastem świata

Napisane przez AG
Panorama Dubaju Panorama Dubaju archiwum dubaitourism

Dyrektor generalny marketingu turystycznego i handlowego Dubaju (DTCM), Helal Saeed Almarri twierdzi, że do roku 2020, Dubaj ma być odwiedzany przez 20 milionów turystów rocznie.

W ubiegłym roku miasto odwiedziło 11 mln gości. Według dyrektora, dynamiczny rozwój Dubaju, rozbudowa sieci hoteli wysokiej klasy oraz wzrost roli miejscowego portu lotniczego, spowodują, że cel zostanie osiągnięty. Osiemdziesiąt procent gości w Dubaju to podróżni, którzy łączą pobyt służbowy ze zwiedzaniem i krótkim wypoczynkiem.

Almarri powiedział: "Podstawowe wpływy w turystyce Dubaju przynoszą nam wielkie wydarzenia biznesowe, kongresy, konferencje. Kalendarz na najbliższe lata jest wypełniony tego typu imprezami a także wystawami i targami. Wydarzenia biznesowe są także kołem napędowym turystyki rekreacyjnej, ludzie biznesu lubią zwiedzać, poznawać inne kultury, odpoczywać aktywnie, uprawiać sporty. Jeśli tylko ludzie raz zawitają do Dubaju, od razu zakochują się w nim i chcą tutaj wracać. To jest najlepszy PR"

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.