LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

czwartek, 21 sierpień 2014 15:07

Dubaj chce być najchętniej odwiedzanym miastem świata

Napisane przez AG
Panorama Dubaju Panorama Dubaju archiwum dubaitourism

Dyrektor generalny marketingu turystycznego i handlowego Dubaju (DTCM), Helal Saeed Almarri twierdzi, że do roku 2020, Dubaj ma być odwiedzany przez 20 milionów turystów rocznie.

W ubiegłym roku miasto odwiedziło 11 mln gości. Według dyrektora, dynamiczny rozwój Dubaju, rozbudowa sieci hoteli wysokiej klasy oraz wzrost roli miejscowego portu lotniczego, spowodują, że cel zostanie osiągnięty. Osiemdziesiąt procent gości w Dubaju to podróżni, którzy łączą pobyt służbowy ze zwiedzaniem i krótkim wypoczynkiem.

Almarri powiedział: "Podstawowe wpływy w turystyce Dubaju przynoszą nam wielkie wydarzenia biznesowe, kongresy, konferencje. Kalendarz na najbliższe lata jest wypełniony tego typu imprezami a także wystawami i targami. Wydarzenia biznesowe są także kołem napędowym turystyki rekreacyjnej, ludzie biznesu lubią zwiedzać, poznawać inne kultury, odpoczywać aktywnie, uprawiać sporty. Jeśli tylko ludzie raz zawitają do Dubaju, od razu zakochują się w nim i chcą tutaj wracać. To jest najlepszy PR"