Sieć a&o Hostels otworzyła pierwszy hostel w Belgii

Europejska sieć hosteli a&o Hostels otworzyła pierwszy obiekt w Belgii – a&o Antwerpen Centraal. Ten 41. hostel firmy w Europie, zlokalizowany jest w Antwerpii w budynku dawnego hotelu „Century Antwerp”. Obiekt oferuje 133 pokoje z 516 łóżkami. Sieć planuje zainwestować 4 mln euro w renowacje budynku. To drugie otwarcie w 2024 r. po a&o Brighton Palace Pier w Wielkiej Brytanii.
Strategia rozwoju sieci koncentruje się na przekształcaniu nieruchomości, a nie na konstruowaniu nowych budowli. W 2025 r. a&o Hostels planuje dodać do portfolio kolejne obiekty m.in. w Brukseli, Londynie, Manchesterze, Paryżu, Madrycie i Lizbonie.
„Jesteśmy otwarci i elastyczni pod względem wielkości i układu nieruchomości, w które zdecydowaliśmy się zainwestować. Umożliwia to dynamiczny wzrost” – powiedział Oliver Winter, założyciel i dyrektor generalny a&o.
W 2023 roku w obiektach a&o zatrzymało się ponad 2,7 mln gości, a w pierwszej połowie 2024 roku z noclegów w hostelach skorzystały prawie trzy miliony osób.
POWIĄZANE WPISY
30 stycznia 2026
Merigo zaprasza na 10. edycję cyklu szkoleń dla branży turystycznej. Spotkania odbędą się w Gdańsku, Poznaniu i Krakowie
Merigo zaprasza przedstawicieli branży turystycznej do udziału w jubileuszowej, 10.…
0 Komentarzy1 Minuty
29 stycznia 2026
Fru wprowadza nową subskrypcję. Upgrade pozwoli podróżnym zaoszczędzić i zapewni ochronę przy odwołaniu lotu
Fru wprowadza roczną subskrypcję Upgrade, która umożliwia podróżnym oszczędzanie na…
0 Komentarzy1 Minuty
29 stycznia 2026
Nowe sklepy Baltony na Lotnisku Chopina w Gdańsku. Butik La Maison du Luxe wzmocni ofertę premium
Baltona, jedna z największych polskich sieci sklepów w portach lotniczych, otworzyła na…
0 Komentarzy2 Minuty
28 stycznia 2026
Zmiany w Novotel Warszawa Centrum: Anna Kwiatek-Skok zastępczynią dyrektora, Kamil Bienias przejmuje jej stanowisko
Novotel Warszawa Centrum wprowadza zmiany w kierownictwie hotelu. Na zastępczynię…
0 Komentarzy2 Minuty
26 stycznia 2026
Grupa Arche inwestuje na Śląsku. Elektrociepłownia Zabrze i dawna elektrownia Renarda zyskają nowe życie
Grupa Arche kontynuuje rozwój inwestycji na Śląsku, koncentrując się na rewitalizacji…
0 Komentarzy4 Minuty
22 stycznia 2026
Accor podsumował 2025 rok i ogłosił plany na kolejne lata
Accor podsumował 2025 rok i przedstawił plany na kolejne lata. W minionym roku do sieci…
0 Komentarzy3 Minuty
21 stycznia 2026
Sieć B&B Hotels Polska podsumowała 2025 rok: ekspansja, modernizacje oraz inicjatywy ekologiczne
Rok 2025 zapisał się w działalności B&B Hotels Polska jako czas rozwoju i inwestycji,…
0 Komentarzy3 Minuty
21 stycznia 2026
IGHP: grudzień w hotelach umiarkowany, a cały 2025 rok oceniony przez branżę jako udany
Grudzień 2025 roku przyniósł hotelarzom umiarkowane, choć lepsze niż przed rokiem wyniki…
0 Komentarzy6 Minuty
21 stycznia 2026
PKO Bank Polski wraz z eSky uruchamiają wspólną usługę do rezerwacji podróży
PKO Bank Polski i eSky.pl uruchamiają nową usługę „Podróże z eSky”. Dzięki niej klienci…
0 Komentarzy1 Minuty










