Saloniki z Warszawy codziennie i przez cały rok. Nowy kierunek w siatce LOT

Od 17 czerwca 2025 roku podróż z Warszawy do serca północnej Grecji stała się jeszcze prostsza. Polskie Linie Lotnicze LOT zainaugurowały bezpośrednie połączenie do Salonik. Kulturalna i kulinarna stolica Grecji, położona nad Morzem Egejskim, będzie teraz dostępna codziennie w sezonie letnim i cztery razy w tygodniu zimą.
Właśnie wystartowało nowe połączenie Polskich Linii Lotniczych LOT do Salonik – greckiego miasta pełnego słońca, historii i śródziemnomorskiego uroku. W sezonie letnim pasażerowie mogą korzystać z codziennych rejsów: w poniedziałki, wtorki, czwartki i soboty samoloty startują z Warszawy o 14:10, a w pozostałe dni – środy, piątki i niedziele – o 9:40. Loty powrotne z Salonik odbywają się odpowiednio o 18:25 lub 13:55.
Zimą trasa będzie obsługiwana cztery razy w tygodniu – w poniedziałki i czwartki o 14:10 oraz w środy i niedziele o 9:45, z powrotem do Warszawy samoloty przewoźnika wyruszą o 18:25 i 14:00. Dzięki temu połączeniu LOT nie tylko ułatwia dostęp do jednej z najpiękniejszych części Grecji, ale również sprawia, że wymarzone wakacje lub krótki city break są na wyciągnięcie ręki – przez cały rok.
„Nowe bezpośrednie połączenie z Warszawy do Salonik to realna szansa na wzmocnienie przepływu turystów i inwestycji, a także na stworzenie nowych płaszczyzn współpracy między Grecją a Polską. Dla Salonik oznacza to łatwiejszy dostęp do dynamicznie rozwijającego się rynku Europy Środkowo-Wschodniej, a dla Warszawy – otwarcie bramy do jednego z najbardziej fascynujących miast śródziemnomorskich. Co więcej, dzięki dogodnym przesiadkom na Lotnisku Chopina w Warszawie, nowe połączenie otwiera pasażerom z Grecji drogę do wielu kierunków w bogatej siatce PLL LOT – w tym Ameryki Północnej i Azji. Oczekujemy, że ten kierunek będzie sprzyjać rozwojowi współpracy akademickiej i biznesowej, a także pozwoli polskim turystom jeszcze lepiej odkrywać wielokulturową tożsamość Grecji: jej kuchnię, dziedzictwo i nadmorski styl życia” – powiedział Robert Ludera, prokurent, dyrektor biura siatki połączeń Polskich Linii Lotniczych LOT.
Port lotniczy Saloniki-Macedonia to drugie co do wielkości lotnisko w Grecji pod względem liczby pasażerów. Położone jest około 13 km na południowy wschód od centrum miasta, w pobliżu miejscowości Thermi. Oferuje regularne połączenia z wieloma europejskimi miastami, takimi jak Warszawa, Berlin, Londyn, Mediolan czy Paryż, a także loty krajowe m.in. do Aten, na Kretę, Rodos i inne greckie wyspy.
„Z zadowoleniem przyjmujemy decyzję Polskich Linii Lotniczych LOT o wprowadzeniu całorocznego połączenia między Warszawą a Salonikami. Oczekujemy, że to strategiczne posunięcie znacząco zwiększy ruch turystyczny i połączenia między Grecją a Polską. Saloniki, tętniąca życiem metropolia, oferuje bogactwo wrażeń kulturalnych, historycznych i rekreacyjnych przez cały rok. Dla podróżnych z północnej Grecji nowa trasa zapewnia bezpośredni dostęp do pięknej stolicy Polski, a także oferuje płynne połączenie z rozbudowaną siatką LOT-u z warszawskiego hubu. Z niecierpliwością czekamy na wzmocnienie naszego partnerstwa z LOT-em i wspieranie długoterminowego sukcesu tej ważnej, nowej trasy” – mówi George Vilos, dyrektor wykonawczy ds. handlowych i rozwoju biznesu, Fraport Greece.
POWIĄZANE WPISY
4 grudnia 2025
Ryanair powiększa bazę w Gdańsku i ogłasza rozkład lotów na lato 2026
Ryanair powiększa bazę w Gdańsku i ogłasza rekordowy rozkład lotów na lato 2026,…
0 Komentarzy1 Minuty
2 grudnia 2025
TAP Air Portugal rozszerza program NDC i podpisuje nową umowę z Amadeus
TAP Air Portugal ogłosił rozwój programu NDC dzięki podpisaniu nowej umowy z Amadeus oraz…
0 Komentarzy1 Minuty
2 grudnia 2025
PLL LOT uruchamia świąteczny kalendarz adwentowy z codziennymi promocjami
Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły świąteczną akcję promocyjną inspirowaną kalendarzem…
0 Komentarzy1 Minuty
1 grudnia 2025
Wizz Air otworzył szóstą bazę operacyjną w Polsce. 11 nowych tras z Lotniska Warszawa-Modlin
Dziś, 1 grudnia 2025 roku, linia lotnicza Wizz Air uruchomiła bazę operacyjną na Lotnisku…
0 Komentarzy2 Minuty
1 grudnia 2025
Zielona Góra-Babimost ma nową halę Non-Schengen
Lotnisko Zielona Góra-Babimost zakończyło kluczowy etap modernizacji, obejmujący m.in.…
0 Komentarzy1 Minuty
1 grudnia 2025
Enter Air i Coral Travel z nową umową czarterową na sezon 2026/2027
Enter Air podpisał z Coral Travel Poland umowę czarteru obejmującą współpracę w sezonie…
0 Komentarzy1 Minuty
28 listopada 2025
Ryanair ogłasza ofertę Black Friday: drugi bilet za połowę ceny
Ryanair uruchomił wyprzedaż z okazji Black Friday, oferując promocję „drugi bilet za pół…
0 Komentarzy1 Minuta
28 listopada 2025
Enter Air podsumowuje III kwartał 2025 roku
Przychody Enter Air po trzech kwartałach 2025 roku osiągnęły 2 422,8 mln zł, a EBITDA…
0 Komentarzy3 Minuty
28 listopada 2025
PLL LOT uruchomiły nowe połączenie z Warszawy do Rovaniemi
PLL LOT uruchomiły nowe sezonowe połączenie z Warszawy do Rovaniemi w północnej…
0 Komentarzy2 Minuty









