Rusza budowa Radisson Blu Resort w Świnoujściu

W listopadzie rozpocznie się budowa pierwszego w Polsce hotelu zgodnie z certyfikatem ekologicznym LEED. Zdrojowa Invest powierzyła realizację najważniejszej, hotelowej części Baltic Park Molo giełdowej spółce Erbud.
Inwestycja Baltic Park Molo to będzie największy kompleks hotelowo-apartamentowy na Wybrzeżu. Grupa Zdrojowa Invest & Hotels pod koniec 2011 roku nabyła grunt, a w 2012 roku wspólnie z SARP ogłosiła wyniki międzynarodowego konkursu architektonicznego na koncepcję kompleksu. W 2013 deweloper uzyskał stosowne pozwolenia i mógł rozpocząć prace budowlane nad częścią apartamentową, która zostanie otworzona na wakacje 2015. Główny etap obejmujący budowę 5-gwiazdkowego „Radisson Blu Resort, Świnoujście” oraz aquaparku, dostępnego dla wszystkich turystów kurortu i mieszkańców, zrealizuje Erbud z pomocą Ekonova, a prace rozpoczną się w listopadzie.
Latem 2015 ma zostać częściowo ukończona promenada, aby właściciele i goście wypoczywający w części apartamentowej mieli swobodny dostęp do morza. W ramach tego etapu do 2016/2017 powstanie 5-gwiazdkowy hotel z rozbudowaną infrastrukturą usługowo-rekreacyjną, aquapark, nowa promenada z fontannami, a wzdłuż niej pasaż handlowy. W „Radisson Blu Resort, Świnoujście” znajdzie się 340 pokoi i apartamentów z widokiem na morze, restauracje, bary i kawiarnia widokowa na ostatnim 13. piętrze, klub muzyczny ze strefą gier, siłownia, fitness i wellness oraz największe centrum konferencyjne na Wybrzeżu na min. 1 000 osób. Jedną z niecodziennych atrakcji będzie basen infinity edge z barem i tarasem na dachu; położony na wysokości prawie 50 m n.p.m. Hotel będzie pierwszym w kraju obiektem wybudowanym zgodnie z międzynarodowym certyfikatem ekologicznym LEED (Leadership in Energy and Environmental Design).
Zwieńczeniem całego kompleksu o wartości ok. 250 mln zł ma być do 2020 molo, jeżeli grupa uzyska wsparcie samorządowe i unijne.
Jan Wróblewski, członek zarządu Zdrojowa Invest powiedział: „Zdrojowa Invest & Hotels to polska grupa, więc na generalnego wykonawcę wybraliśmy polskie konsorcjum Erbud i Ekonova. W obecnej sytuacji ekonomicznej należy wspierać rodzime biznesy, aby wspólnie budować dobrobyt kraju, chociaż z państwowej strony takiej polityki nie ma. Ufam, że doświadczenie w zarządzaniu projektami Ekonova oraz przede wszystkim szeroki wachlarz zrealizowanych inwestycji w Polsce i za granicą przez Erbud są gwarantem najwyższej jakości wykonania i terminowości prac.” – podsumowuje wybór generalnego wykonawcy.”
POWIĄZANE WPISY
28 stycznia 2026
Zmiany w Novotel Warszawa Centrum: Anna Kwiatek-Skok zastępczynią dyrektora, Kamil Bienias przejmuje jej stanowisko
Novotel Warszawa Centrum wprowadza zmiany w kierownictwie hotelu. Na zastępczynię…
0 Komentarzy2 Minuty
26 stycznia 2026
Grupa Arche inwestuje na Śląsku. Elektrociepłownia Zabrze i dawna elektrownia Renarda zyskają nowe życie
Grupa Arche kontynuuje rozwój inwestycji na Śląsku, koncentrując się na rewitalizacji…
0 Komentarzy4 Minuty
22 stycznia 2026
Accor podsumował 2025 rok i ogłosił plany na kolejne lata
Accor podsumował 2025 rok i przedstawił plany na kolejne lata. W minionym roku do sieci…
0 Komentarzy3 Minuty
21 stycznia 2026
Sieć B&B Hotels Polska podsumowała 2025 rok: ekspansja, modernizacje oraz inicjatywy ekologiczne
Rok 2025 zapisał się w działalności B&B Hotels Polska jako czas rozwoju i inwestycji,…
0 Komentarzy3 Minuty
21 stycznia 2026
IGHP: grudzień w hotelach umiarkowany, a cały 2025 rok oceniony przez branżę jako udany
Grudzień 2025 roku przyniósł hotelarzom umiarkowane, choć lepsze niż przed rokiem wyniki…
0 Komentarzy6 Minuty
20 stycznia 2026
A&o Hostels kupuje hotele ibis i Novotel w centrum Manchesteru
A&o Hostels rozszerza działalność w Wielkiej Brytanii poprzez zakup dwóch hoteli w…
0 Komentarzy4 Minuty
16 stycznia 2026
Sofitel Warsaw Victoria rozpoczyna jubileusz „Niezwyczajna od 5 dekad”
Sofitel Warsaw Victoria rozpoczął obchody 50-lecia działalności. Jubileuszowy rok,…
0 Komentarzy3 Minuty
15 stycznia 2026
Swissôtel debiutuje w Czechach. Nowy hotel powstał w uzdrowisku wpisanym na listę UNESCO
Swissôtel otwiera swój pierwszy hotel w Czechach. Nowy obiekt powstał w Mariańskich…
0 Komentarzy2 Minuty
23 grudnia 2025
Fani Harrego Pottera wkrótce spełnią swoje marzenia. W Niemczech powstanie park tematyczny i hotel inspirowany magicznym uniwersum
Miłośnicy świata Harry’ego Pottera i klocków Lego wkrótce będą mogli spełnić swoje…
0 Komentarzy1 Minuty










