Rekordowy listopad na lotnisku Rzeszów-Jasionka: ponad 76 tys. obsłużonych pasażerów

Lotnisko w podrzeszowskiej Jasionce obsłużyło w listopadzie ponad 76 tys. pasażerów, co oznacza wzrost o 19 proc. w porównaniu z tym samym okresem w 2023. Liczba podróżnych korzystających z portu w Rzeszowie w tym roku przekroczyła 1,07 mln, a najczęściej wybieranymi kierunkami w przedostatnim miesiącu roku były Londyn, Warszawa, Monachium, Sharm El Sheikh i Rzym.
Port w Jasionce odnotował w listopadzie wynik 76 tys. obsłużonych pasażerów – o 19 proc. więcej niż w najlepszym dotąd listopadzie 2023 roku. Od stycznia do listopada port odprawił 1,07 mln osób, wyraźnie wyprzedzając zeszłoroczny rekord wynoszący 1,02 mln.
„Jeszcze bardziej niż świetny wynik miesiąca ucieszył nas start kolejnego przewoźnika – Air Baltic, który uruchomił w listopadzie połączenie do Rygi. To nie tylko ciekawa oferta na city break, ale też doskonały port przesiadkowy na Skandynawię, na przykład do Oslo, Kopenhagi czy Sztokholmu” – podkreśla Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.
W listopadzie najwięcej pasażerów wybrało loty liniami Ryanair (28,2 tys.), które oferują zimowe połączenia do Londynu (Stansted i Luton), Manchesteru, Bristolu, Dublina i Mediolanu. Kolejne miejsca zajmują PLL LOT (15,2 tys. połączenia do Warszawy), Lufthansa (8 tys. rejsy do Monachium), czartery do Egiptu (6,2 tys.), Wizz Air (5,4 tys. loty do Rzymu i Mediolanu) oraz Air Baltic (1 tys. loty do Rygi).
„Według aktualnych szacunków w tym roku obsłużymy rekordową liczbę pasażerów, która powinna przekroczyć 1,1 miliona. To dobry prognostyk na kolejny rok i wręcz zobowiązanie do dalszej pracy na rzecz rozwoju siatki połączeń” – dodał prezes Hamryszczak.
POWIĄZANE WPISY
25 marca 2026
Setra TopClass S 516 HDH Turystycznym Busem Roku 2026
Setra TopClass S 516 HDH w barwach Funclub zdobyła tytuł Turystycznego Busa Roku 2026.…
0 Komentarzy2 Minuty
25 marca 2026
airBaltic rozwija ofertę w Polsce. Powrót połączenia z Rygą i nowe trasy na Gran Canarię
Po niemal siedmiu latach przerwy airBaltic wraca na Lotnisko Chopina w Warszawie.…
0 Komentarzy4 Minuty
24 marca 2026
Raport PPL: Lotnisko Rzeszów-Jasionka kluczowe dla rozwoju Podkarpacia
19 marca 2026 r. odbyła się konferencja poświęcona prezentacji raportu przygotowanego na…
0 Komentarzy4 Minuty
24 marca 2026
Program Małopolskiego Festiwalu Podróżniczego 50N ogłoszony. Ruszyła sprzedaż biletów
Znamy szczegóły tegorocznej edycji Małopolskiego Festiwalu Podróżniczego 50N.…
0 Komentarzy3 Minuty
23 marca 2026
Nowe trasy Wizz Air z Krakowa: Budapeszt, Wenecja i Rodos w letnim rozkładzie
Kraków staje się coraz ważniejszym rynkiem dla Wizz Air. W sezonie letnim 2026 przewoźnik…
0 Komentarzy2 Minuty
20 marca 2026
Ponad 150 kierunków na lato 2026 w siatce połączeń PPL
Sezon letni 2026 otwiera szerokie możliwości podróży. Polskie Porty Lotnicze zaoferują…
0 Komentarzy4 Minuty
18 marca 2026
Nowe partnerstwo Ryanair: Vola i Fru ułatwią rezerwacje lotów
Ryanair ogłosił nową umowę partnerską z platformami turystycznymi Vola i Fru,…
0 Komentarzy2 Minuty
16 marca 2026
Wizz Air połączy Gdańsk z Warną w Bułgarii
Linia lotnicza Wizz Air uruchomi nowe bezpośrednie połączenie z Gdańska do Warny w…
0 Komentarzy1 Minuty
13 marca 2026
Rzeszów-Jasionka podsumowuje lato 2025 podczas uroczystej gali: 358 tys. pasażerów i nagrody dla partnerów
Blisko 140 przedstawicieli branży turystycznej spotkało się w Hotelu Bristol w Rzeszowie,…
0 Komentarzy3 Minuty










