Radisson Blu zawalczy o oszczędność wody

Radisson Blu, podpisał umowę partnerską z fundacją „Just a Drop”, międzynarodową organizacją dobroczynną działającą na rzecz dostępu do wody, dzięki której sieć hoteli rocznie zapewni 12 tysiącom dzieci dostęp do świeżej wody pitnej.
Partnerstwo inauguruje rozpoczęcie programu Radisson Blu pod nazwą „Blu Planet”, podczas którego goście hotelowi zostaną poproszeni o rozważenie ponownego wykorzystania ich ręczników w trakcie pobytu w zamian za darowiznę na rzecz „Just a Drop”. Radisson Blu szacuje, że około trzy miliony ręczników w hotelach sieci w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce w ciągu roku zostanie wykorzystanych ponownie.
Inge Huijbrechts, wiceprezes ds. odpowiedzialnego biznesu, powiedziała: „Hotele codziennie zużywają ogromne ilości wody, dlatego bardzo ważne jest osiągnięcie równowagi pomiędzy komfortem gości a prowadzeniem odpowiedzialnego biznesu. W Radisson Blu od wielu lat inwestujemy w ograniczenie zużycia wody.. Pomiędzy 2007 a 2012 rokiem poziom wody zużytej w sieci naszych hoteli zredukowaliśmy o 27% i mamy zamiar zmniejszyć je o kolejne 5% do końca tego roku. Współpraca z „Just a Drop” i nasz program ponownego wykorzystywania ręczników są wyrazem prawdziwego zaangażowania Radisson Blu w tą sprawę.”
Fiona Jeffery, założycielka i prezes „Just a Drop”, dodała: „Nie możemy doczekać się współpracy z Radisson Blu i bardzo cieszy nas, że mamy szansę odegrać tak ważną rolę w programie „Blu Planet”. Co 20 sekund z powodu braku wody umiera dziecko, a ta współpraca pomoże zapewnić tysiącom dzieci na świecie dostęp do czystej wody pitnej. Serdecznie dziękujemy wszystkim z Radisson Blu za podjęcie tej inicjatywy.”
Rozpoczynając współpracę z fundacją „Just a Drop” i inicjując program „Blu Planet”, Radisson Blu przeprowadził ankietę wśród swoich gości, pytając o ich podejście do oszczędzenia wody zarówno w swoich domach jak i w hotelach, które odwiedzają. Zapytani o to, jak często wymieniają ręczniki w domu, większość gości (45 proc.) odpowiedziała, że robi to co tydzień, tylko 6 proc. respondentów codziennie. Przełożyło się to na odpowiedzi na pytanie, przez ile dni mogliby używać tych samych ręczników w hotelu – 24 proc. byłoby skłonnych używać ręczników przez 3 dni, a kolejne 24% pytanych gości przez 4 dni z rzędu. Tylko 6 proc. respondentów odpowiedziało, że oczekują codziennej wymiany ręczników.
Stosunek do ponownego wykorzystania ręczników ma również odzwierciedlenie w podejściu do ponownego wykorzystania pościeli – 34 proc. zapytanych gości odpowiedziało, że chętnie używaliby ich do 4 dni. Goście są dobrze poinformowani o poziomie zużycia wody w hotelach, 68 proc. potwierdza, że zdają sobie sprawę, że koszt wody wiąże się z posiłkami, napojami i obsługą hotelową, dlatego zgadzają się na korzystanie z prysznica zamiast wanny (60 proc.), rozważne wybieranie pozycji z menu (29 proc) i są przygotowani na rezygnację z serwisu sprzątającego do 3 dni (18 proc.).
Podczas trzech dni, począwszy od Dnia Ziemi 22 kwietnia, hotele Radisson Blu w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, zaprosiły gości, aby przemaszerowali 10 metrów niosąc plastikowe kanistry z wodą. Akcja ilustrowała codzienny trud, jaki ponoszą miliony ludzi na całym globie, aby zdobyć wodę zdatną do picia. Goście przemaszerowali w sumie 131 kilometrów, dostarczając czystą wodę 1310 dzieciom dzięki współpracy z fundacją „Just a Drop”.
POWIĄZANE WPISY
18 marca 2026
Accor rozwija portfolio w Uzbekistanie. Trzy nowe hotele dołączają do sieci
Ekspansja Accor w Uzbekistanie nabiera tempa. W ciągu najbliższych miesięcy w Taszkent…
0 Komentarzy3 Minuty
17 marca 2026
A&o przyspiesza ekspansję sprzedażową, wzmacniając obecność we Francji, Wielkiej Brytanii i Skandynawii
Sieć a&o Hostels rozbudowuje swój międzynarodowy dział sprzedaży, zatrudniając trzech…
0 Komentarzy4 Minuty
12 marca 2026
A&o Hostels kupuje biurowiec w centrum Berlina. Celem jest transformacja w największy hostel w Europie
A&o Hostels informuje, że przekształci pusty biurowiec w Berlinie w największy hostel w…
0 Komentarzy2 Minuty
12 marca 2026
Mercure rozwija sieć w Rumunii
Marka Mercure, należąca do grupy Accor, rozwija swoją działalność w Rumunii. Po…
0 Komentarzy2 Minuty
11 marca 2026
Coral Travel nagrodził najlepsze hotele na gali w Berlinie. Turcja liderem rankingu
Podczas uroczystej gali, która odbyła się w trakcie Międzynarodowych Targów Turystycznych…
0 Komentarzy3 Minuty
5 marca 2026
Arche otwiera Metalowca w Muszynie. Dawne sanatorium z PRL wraca jako hotel z 373 pokojami
W Muszynie otwarto nowy obiekt – Arche Metalowiec Muszyna. To 24. hotel grupy Arche,…
0 Komentarzy3 Minuty
26 lutego 2026
Mniej absurdów w kategoryzacji hoteli. Ponad 60 zmian w rozporządzeniu
Polską branżę turystyczną czekają zmiany w przepisach hotelarskich. Ministerstwo Sportu i…
0 Komentarzy3 Minuty
26 lutego 2026
Kolejny rok wzrostów Accor: 5,64 mld euro przychodów i 303 nowe hotele w 2025
Accor zakończył 2025 r. ze wzrostem przychodów do 5,639 mld euro i wynikiem EBITDA na…
0 Komentarzy2 Minuty
13 lutego 2026
Arche świętuje 35-lecie: 69 mln zł dla inwestorów i plany rozbudowy sieci
Grupa Arche świętowała niedawno 35-lecie działalności, co stanowiło okazję do…
0 Komentarzy3 Minuty










