Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

czwartek, 24 lipiec 2014 20:38

Muzeum lotnictwa w Krakowie: nowa, rewelacyjna ekspozycja

Napisane przez MZ
Komiksy autorstwa Jarosława Wróbla stanowią tło dla ekspozycji Komiksy autorstwa Jarosława Wróbla stanowią tło dla ekspozycji MZ

Nowoczesna aranżacja w komiksowej konwencji z wykorzystaniem multimediów i atrakcyjna dla odbiorcy ekspozycja w formie narracji – to efekt gruntownej przebudowy Małego Hangaru w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego. Otwarcie nowej wystawy z okazji upamiętnienia 100 rocznicy wybuchu I wojny światowej odbędzie się 27 lipca.

Nowa wystawa stanie się elementem stałej ekspozycji muzeum. Jak wyjaśnia Krzysztof Radwan, dyrektor MLP, celem zmian było stworzenie opowieści o wojnie w kontekście lotniczym. Projekt finansowany jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego województwa małopolskiego, przy wsparciu z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego i dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Będzie to jedna z najciekawszych tego typu ekspozycji w Polsce i Europie. Nie będzie tu miejsca na zakurzone gablotki czy niekończące się opisy. Całość ma grać na emocjach, zaskakiwać i wciągać.

Pomysłodawcą ekspozycji jest kurator Krzysztof Mroczkowski. „I wojna światowa nie istnieje w świadomości społecznej. Stąd pomysł, by stworzyć ekspozycję w formie narracji. Dlatego unikatowe zbiory muzeum zyskają oprawę narracyjną w stylu komiksowym." – wyjaśnia. Autorem prac jest artysta i grafik Jarosław Wróbel, który na potrzeby ekspozycji namalował łącznie ponad 500mkw komiksu.

Wystawa jest oprawą dla kolekcji ośmiu maszyn z czasów I wojny światowej, będących w posiadaniu MLP. Jak podkreśla Krzysztof Mroczkowski, jest to zbiór unikatowy w skali europejskiej. „Obcokrajowcy, którzy zwiedzają Polskę, chcą zobaczyć i przeżyć coś wyjątkowego, coś, czego nie znajdą nigdzie indziej. Taką perełką jest właśnie nasza kolekcja, o której odkupienie zabiegało wiele krajów. Samoloty z naszych zbiorów należały do kolekcji samego Hermanna Göringa. Zostały porzucone na naszych ziemiach i mimo niemieckich starań, by je odzyskać, już pozostaną w naszym posiadaniu." – wyjaśnia. Wśród należących do zbiorów MLP maszyn znajdują się: Grigorowicz M-15, Albatros C.I czy Sopwith F.1 Camel.

Aranżacja ekspozycji uwzględnia najnowsze trendy w muzealnictwie. Tematy kolejnych sal muzealnych zbudowane są wokół kolejnych aspektów lotnictwa w czasie I wojny światowej. Całość łączy w sobie tradycję z nowoczesnością. Eksponaty ukazują kontekst historyczny, a artystyczna oprawa i nowoczesne multimedia, wykorzystując elementy rozszerzonej rzeczywistości, dobudowują do historii emocje i dają dostęp do dodatkowych treści.

Remont Małego Hangaru kosztował ponad 880 tysięcy zł. Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 27 lipca. Impreza połączona będzie z piknikiem historyczno-lotniczym, którego kolejne edycje odbędą się 10 sierpnia w Nowym Targu i 17 sierpnia w Łososinie Dolnej.

Polityka prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.

Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wydawnictwo „Wasze Podróże” z siedzibą w Warszawie 00-204 przy ul. Słonimskiego 1 lok. 33. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Adam Gąsior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych przez Wydawnictwo Wasze Podróże oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Wydawnictwa Wasze Podróże Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.