LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

poniedziałek, 14 lipiec 2014 16:47

Polska plenerem dla kolejnej bollywoodzkiej produkcji

Napisane przez MZ
Digangana Suryavanshi zagra główną bohaterkę w serialu "Veera" Digangana Suryavanshi zagra główną bohaterkę w serialu "Veera" india-forums.com

Polska stała się planem zdjęciowy do kolejnej produkcji hollywoodzkiej. Zdjęcia realizowane były od 13 do 20 czerwca 2014. Polskie krajobrazy posłużyły jako plenery do jednego z bardziej popularnych seriali telewizyjnych w Indiach – "Veera".

Realizacja serialu w Polsce jest efektem podróży studyjnej realizowanej przez Polską Organizację Turystyczną, w ramach projektu „Lubię Polskę!". Podróż odbyła się w październiku 2013 roku. POT zaprosił wówczas trzech filmowców z Indii, z których jeden, agent lokacji Pan Chitendra Chacha zdołał po powrocie do Indii, zaprezentować Polskę jako lokację dla producentów serialu kanału Star Plus. Polskim producentem liniowym została firma Film Polska.

Jak czytamy na stronie POT, „serial Veera jest niezwykle popularny w całych Indiach, zbiera szeroką widownię w najlepszym czasie antenowym. Przez lata emisji serial zgromadził wierne grono fanów nie tylko w Indiach, ale także w UK. "Veera" ma też duże grono fanów na facebooku – fanpage serialu ma już ponad 189 800 like'ów, a zdjęcia z planu z Polskich lokacji dobijają nawet do 1500 like'ów."

Z informacji podanych przez organizację wynika, że polskie plenery wystąpią w dziesięciu odcinkach serialu. Na ekranie zobaczyć będzie można plenery miejskie z Krakowa: Krakowski Rynek Główny, Bramę Floriańską, Kładkę Ojca Bernatka, Targ warzywny na Placu Nowym w dzielnicy Kazimierz.

„Ekipa filmowała również w Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni, na farmie w Czernej pod Krakowem, w szklarniach w Mnikowie w Pieninach. Na przełomie rzeki Białej, zwanym "Skałą Janosika" nagrane zostały sceny odtwarzające zabawę podczas Nocy Świętojańskiej – puszczanie wianków na wodę, tańce wokół ognia, skakanie par przez ognisko. Polska była pierwszym zagranicznym planem zdjęciowym "Veera". – informuje POT.