Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 20 sierpień 2019 16:13

Czarownice zlecą się na Zamek w Chęcinach

Napisane przez AG

W dniach 24 i 25 sierpnia na Zamku w Chęcinach odbędzie się impreza pod hasłem "Zioła i czarownice". Każdy, kto przyjdzie w przebraniu czarownicy dostanie też specjalny upominek.

W ramach imprezy zorganizowane zostaną między innymi warsztaty zielarskie. Przybyłe w tym czasie czarownice będą nie tylko zdradzały sekrety ziół, eliksirów i wywarów, ale nauczą nawet latać wszystkich chętnych.

Monika Majchrzyk, dyrektor Zamku Królewskiego w Chęcinach, powiedziała: „Przy herbach na dziedzińcu górnym naszej warowni stanie stoisko z ziołami i magicznymi miksturami. Nie zabraknie też opowieści o wiedźmach i ich magicznych wyczynach Magiczne miotły będą rozstawione na dziedzińcach zamkowych. Będzie można wybrać sobie jedną i zgłosić się na kurs nauki latania, który poprowadzi prawdziwa mistrzyni latania wśród czarownic.

Warsztaty zielarskie, nauka latania na miotle, a także tańce i swawole z czarownicami na podeście bez wątpienia umilą zwiedzanie chęcińskiej warowni.

Warto też dodać, że każdy, kto w dniach 24 i 25 sierpnia przyjdzie tu w przebraniu czarownicy otrzyma specjalną niespodziankę.

Robert Jaworski, burmistrz Gminy i Miasta Chęciny, dodał: „Zamek w Chęcinach zawsze warto odwiedzić, bo mamy tu mnóstwo atrakcji, a bez wątpienia ostatni wakacyjny weekend zapowiada się wyjątkowo.”

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.