Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

czwartek, 19 czerwiec 2014 14:18

Urodziny Krainy Mistrza Twardowskiego

Napisane przez AG
Kościół w Węgrowie, w którego zakrystii znajduje się Lustro Twardowskiego Kościół w Węgrowie, w którego zakrystii znajduje się Lustro Twardowskiego AG

Opowiadania i historie, które wiążą Twardowskiego z magicznym lustrem, znajdującym się w zakrystii Bazyliki Mniejszej w Węgrowie, a także czar Doliny Liwca i europejskiej klasy zabytki czynią Krainę Mistrza Twardowskiego, jedną z najciekawszych ofert turystycznych Mazowsza. W dniach 21-22 czerwca w Węgrowie będzie obchodzona rocznica powstania produktu turystycznego - Kraina Mistrza Twardowskiego.

Jarmark Sztuki Ludowej, Rękodzieła i Kuchni Regionalnej, Zawody Mistrzostwa Glazurników w układaniu lustra Twardowskiego, parada motocykli, teatr uliczny, kino letnie „Pod Chmurką", program dla dzieci, tort urodzinowy i wiele innych atrakcji będzie można obejrzeć podczas dwudniowej imprezy plenerowej na Rynku Mariackim w Węgrowie w dniach od 21 do 22 czerwca.
Nowatorskim elementem tego wydarzenia turystycznego będą Mistrzostwa Glazurników, podczas których uczestnicy zawodów promować będą swoje usługi budowlane, będzie okazja zawarcia cennych biznesowych kontaktów i podpisania kontraktu na wykonanie usługi.
Zapowiada się wiele atrakcji, w tym: Jarmark Sztuki Ludowej, Rękodzieła i Kuchni Regionalnej, podczas którego twórcy ludowi i rękodzielnicy zaprezentują swoją oryginalną ofertę, a smakosze poszukujący „swojskiej" kuchni znajdą produkty bazujące na dawnych recepturach; Rozstrzygnięte zostaną konkursy: kulinarny, na najsmaczniejsze jadło i napitek Krainy; plastyczny, na najpiękniejszego koguta Twardowskiego oraz najładniejsze lustro Twardowskiego wykonane w glazurze; Dla fanów dwóch kółek parada motocykli.
Dla najmłodszych przygotowano ciekawy program: spektakl „Zielony Klaun" w wykonaniu artysty komediowego oraz przedstawienie „Pan Twardowski na kogucie" w wykonaniu małych artystów z Przedszkola Nr 3 w Węgrowie. Dla fotografów amatorów i nie tylko, będzie jedyna, niepowtarzalna okazja zrobienia zdjęcia z Panem Twardowskim i jego Małżonką.
W programie przewidziane są występy zespołów folklorystycznych oraz kapeli ludowej, a dla zainteresowanych, zwiedzanie miasta z przewodnikiem oraz zabawy z nagrodami.
Wieczorem, tort urodzinowy i kino letnie „Pod Chmurką"- projekcja filmu „Pan Twardowski" z 1936 r. Na zakończenie pierwszego dnia imprezy, około godz. 22.30 nocny spektakl plenerowy, p.t. „Historia dr Hansa Tvardovskiego", w wykonaniu artystów Teatru Znak z Gdańska i artystów Teatru Amatorskiego z Węgrowa.
W niedzielę, od godz. 10.00 Jarmark – okazja do degustacji i zakupu naturalnych, tradycyjnych produktów przygotowanych przez lokalnych twórców. Wystawa prac konkursowych.
Na zakończenie imprezy o godz. 19.00 w Domu Gdańskim – Promocja książki Rafała Lasoty - „Zwierciadło Mistrza" oraz spotkanie z autorem.