LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

czwartek, 19 czerwiec 2014 14:18

Urodziny Krainy Mistrza Twardowskiego

Napisane przez AG
Kościół w Węgrowie, w którego zakrystii znajduje się Lustro Twardowskiego Kościół w Węgrowie, w którego zakrystii znajduje się Lustro Twardowskiego AG

Opowiadania i historie, które wiążą Twardowskiego z magicznym lustrem, znajdującym się w zakrystii Bazyliki Mniejszej w Węgrowie, a także czar Doliny Liwca i europejskiej klasy zabytki czynią Krainę Mistrza Twardowskiego, jedną z najciekawszych ofert turystycznych Mazowsza. W dniach 21-22 czerwca w Węgrowie będzie obchodzona rocznica powstania produktu turystycznego - Kraina Mistrza Twardowskiego.

Jarmark Sztuki Ludowej, Rękodzieła i Kuchni Regionalnej, Zawody Mistrzostwa Glazurników w układaniu lustra Twardowskiego, parada motocykli, teatr uliczny, kino letnie „Pod Chmurką", program dla dzieci, tort urodzinowy i wiele innych atrakcji będzie można obejrzeć podczas dwudniowej imprezy plenerowej na Rynku Mariackim w Węgrowie w dniach od 21 do 22 czerwca.
Nowatorskim elementem tego wydarzenia turystycznego będą Mistrzostwa Glazurników, podczas których uczestnicy zawodów promować będą swoje usługi budowlane, będzie okazja zawarcia cennych biznesowych kontaktów i podpisania kontraktu na wykonanie usługi.
Zapowiada się wiele atrakcji, w tym: Jarmark Sztuki Ludowej, Rękodzieła i Kuchni Regionalnej, podczas którego twórcy ludowi i rękodzielnicy zaprezentują swoją oryginalną ofertę, a smakosze poszukujący „swojskiej" kuchni znajdą produkty bazujące na dawnych recepturach; Rozstrzygnięte zostaną konkursy: kulinarny, na najsmaczniejsze jadło i napitek Krainy; plastyczny, na najpiękniejszego koguta Twardowskiego oraz najładniejsze lustro Twardowskiego wykonane w glazurze; Dla fanów dwóch kółek parada motocykli.
Dla najmłodszych przygotowano ciekawy program: spektakl „Zielony Klaun" w wykonaniu artysty komediowego oraz przedstawienie „Pan Twardowski na kogucie" w wykonaniu małych artystów z Przedszkola Nr 3 w Węgrowie. Dla fotografów amatorów i nie tylko, będzie jedyna, niepowtarzalna okazja zrobienia zdjęcia z Panem Twardowskim i jego Małżonką.
W programie przewidziane są występy zespołów folklorystycznych oraz kapeli ludowej, a dla zainteresowanych, zwiedzanie miasta z przewodnikiem oraz zabawy z nagrodami.
Wieczorem, tort urodzinowy i kino letnie „Pod Chmurką"- projekcja filmu „Pan Twardowski" z 1936 r. Na zakończenie pierwszego dnia imprezy, około godz. 22.30 nocny spektakl plenerowy, p.t. „Historia dr Hansa Tvardovskiego", w wykonaniu artystów Teatru Znak z Gdańska i artystów Teatru Amatorskiego z Węgrowa.
W niedzielę, od godz. 10.00 Jarmark – okazja do degustacji i zakupu naturalnych, tradycyjnych produktów przygotowanych przez lokalnych twórców. Wystawa prac konkursowych.
Na zakończenie imprezy o godz. 19.00 w Domu Gdańskim – Promocja książki Rafała Lasoty - „Zwierciadło Mistrza" oraz spotkanie z autorem.