Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 29 kwiecień 2019 14:00

Jacek Kowalczyk odwołany, jest nowy prezes świętokrzyskiej ROT

Napisane przez
Andrzej Pruś, prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Pruś, prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego swietokrzyskie.pro

Wieloletni prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, Jacek Kowalczyk, został odwołany ze swojej funkcji. Nowym prezesem został sekretarz świętokrzyskiej organizacji Prawa i Sprawiedliwości – Andrzej Pruś. Wśród delegatów na walnym zgromadzeniu nie było jednomyślności, większa część z nich wstrzymała się od głosu.

O tym, że nowe władze województwa chcą odwołać Jacka Kowalczyka, mówiło się już od jakiegoś czasu. Po wyborach samorządowych i zmianie ekipy rządzącej w Świętokrzyskim Kowalczyk został odwołany z funkcji dyrektora Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki w UM. Następnie pojawiły się naciski, aby odwołać go z funkcji prezesa ROT. Nieoficjalnie wiadomo, że urząd postawił zarząd ROT przed wyborem: odwołanie obecnego prezesa albo wycofanie składki.

Podczas walnego zgromadzenia 34 delegatów ROT zagłosowało za zmianą prezesa, 35 zaś wstrzymało się od głosu.

Nowy prezes organizacji jest sekretarzem świętokrzyskiej organizacji Prawa i Sprawiedliwości i radnym Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego V kadencji. Kandydował z Okręgu Wyborczego nr 2 obejmującego powiaty konecki, skarżyski, starachowicki. Urodził się 20 marca 1967 roku w Iłży. Mieszka w Starachowicach. Studiował na Wydziale Zarządzania i Administracji Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach.

Jacek Kowalczyk napisał na swoim profilu na Facebooku:

„Pamiętam rok 2000, kiedy pojawił się pomysł powołania w województwie Regionalnej Organizacji Turystycznej. Wspólnie przedsiębiorcy, samorządowcy i stowarzyszenia turystyczne podjęli decyzję o powstaniu świętokrzyskiego ROT-u. To był początek, chyba dwuletniej batalii o rejestrację w sądzie. Potem była radość z decyzji sądu, wybory pierwszego prezesa Kazimierza Micorka i rozpoczęcie działalności na rzecz rozwoju turystyki. To było ekscytujące, pełne wzlotów i małych upadków 19 lat turystycznej przygody. Dziś Walne Zgromadzenie zatwierdziło, wskazanego przez Zarząd Województwa, nowego prezesa. Moja misja w ROT dobiega zatem do końca. Życzę naszej, świętokrzyskiej turystyce niegasnącej popularności a nowemu Prezesowi nieskończonej kreatywności w promocji Ziemi Świętokrzyskiej, bo #TurystykaJestNajważniejsza.”

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.