Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 10 czerwiec 2014 21:50

Kraków i Sucha Beskidzka mają najlepsze uczelnie turystyczne

Napisane przez AG
Laureaci Rankingu Laureaci Rankingu KK

Akademia Wychowania Fizyczna w Krakowie (w kategorii uczelni o profilu akademickim) oraz Wyższa Szkołą Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej (w kategorii uczelni o profilu praktycznym) zwyciężyły w kolejnym Rankingu Szkół Wyższych ogłoszonym przez dwutygodnik "Wiadomości Turystyczne".

Obie uczelnie obroniły swoją pozycję z ubiegłego roku. W grupie szkół o profilu akademickim miejsca na pudle zajęły: Górnośląska Wyższa Szkoła im. Wojciecha Korfantego w Katowicach oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Drugie i trzecie miejsca zaś w kategorii szkół o profilu praktycznym zajęły odpowiednio: Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie i Uniwersytet Łódzki.
Obecna na rozdaniu dyplomów, dyrektor departamentu turystyki MSiT Katarzyna Napiórkowska, powiedziała: "Kilka lat tradycji Rankingu pokazuje, ze jest on potrzebny, bo jak widać, uczelnie biorą w nim udział. Tego typu rankingi mogą być pożyteczne dla aktualnych studentów uczelni turystycznych - mogą być dumni - ale i dla przyszłych - pomocne przy wyborze uczelni. Ranking jest też elementem dopingu dla samej uczelni."

Andrzej Szymański, wiceprezes Izby Turystyki RP powiedział zaś: "Biura dostają ze szkół absolwentów doskonale przygotowanych teoretycznie, ale wciąż niedostatecznie przygotowanych praktycznie do pracy w branży. Dobrze byłoby, gdyby uczelnie wypuszczały ludzi z pewnymi kwalifikacjami. Chcemy zaprosić uczelnie do współpracy. Może dobrym pomysłem jest tworzenie kół naukowych, które z pewnym ukierunkowaniem, specjalizacją, stałyby się elitą przyszłych absolwentów."

Jak podkreślili organizatorzy, wiele przez nich zaproszonych uczelni zrezygnowało z udziału w Rankingu. Na niektórych zlikwidowano kierunki turystyczne, niektóre obawiały się ze względów wizerunkowych zajęcia zbyt niskiej pozycji.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.