Nie piszmy ustawy o POT?
Systemu promocji turystyki w Polsce nigdy nie było - trzeba go stworzyć od nowa. Potrzeba o wiele więcej niż jedynie nowelizacji ustawy o POT.
Czytaj więcej...
Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nie piszmy ustawy o POT?
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

wtorek, 10 czerwiec 2014 21:50

Kraków i Sucha Beskidzka mają najlepsze uczelnie turystyczne

Napisane przez AG
Laureaci Rankingu Laureaci Rankingu KK

Akademia Wychowania Fizyczna w Krakowie (w kategorii uczelni o profilu akademickim) oraz Wyższa Szkołą Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej (w kategorii uczelni o profilu praktycznym) zwyciężyły w kolejnym Rankingu Szkół Wyższych ogłoszonym przez dwutygodnik "Wiadomości Turystyczne".

Obie uczelnie obroniły swoją pozycję z ubiegłego roku. W grupie szkół o profilu akademickim miejsca na pudle zajęły: Górnośląska Wyższa Szkoła im. Wojciecha Korfantego w Katowicach oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Drugie i trzecie miejsca zaś w kategorii szkół o profilu praktycznym zajęły odpowiednio: Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie i Uniwersytet Łódzki.
Obecna na rozdaniu dyplomów, dyrektor departamentu turystyki MSiT Katarzyna Napiórkowska, powiedziała: "Kilka lat tradycji Rankingu pokazuje, ze jest on potrzebny, bo jak widać, uczelnie biorą w nim udział. Tego typu rankingi mogą być pożyteczne dla aktualnych studentów uczelni turystycznych - mogą być dumni - ale i dla przyszłych - pomocne przy wyborze uczelni. Ranking jest też elementem dopingu dla samej uczelni."

Andrzej Szymański, wiceprezes Izby Turystyki RP powiedział zaś: "Biura dostają ze szkół absolwentów doskonale przygotowanych teoretycznie, ale wciąż niedostatecznie przygotowanych praktycznie do pracy w branży. Dobrze byłoby, gdyby uczelnie wypuszczały ludzi z pewnymi kwalifikacjami. Chcemy zaprosić uczelnie do współpracy. Może dobrym pomysłem jest tworzenie kół naukowych, które z pewnym ukierunkowaniem, specjalizacją, stałyby się elitą przyszłych absolwentów."

Jak podkreślili organizatorzy, wiele przez nich zaproszonych uczelni zrezygnowało z udziału w Rankingu. Na niektórych zlikwidowano kierunki turystyczne, niektóre obawiały się ze względów wizerunkowych zajęcia zbyt niskiej pozycji.