Reklama

Reklama

Reklama

sobota, 02 luty 2019 21:14

Drugi dzień Tour Salonu – przyszli ludzie

Napisane przez RU
Stoisko Śląska Stoisko Śląska Aleksander Unruh

W sobotę wokół terenów targowych pojawiły się korki. Co prawda, głównie to zasługa dwóch imprez - na Rybomanii i Boatexie tłum był tak duży, że trudno było przedostać się przez pawilon. Jednak część gości zajrzała również na Tour Salon.

Wokół wszystkich stoisk coś się działo. Prezentacje w strojach regionalnych, poczęstunki, ścianka wspinaczkowa i zabytkowy tramwaj to nie wszystkie atrakcje.
Dobrze prezentowały się mniejsze stoiska się z interesującymi ofertami, takie jak Gmina Lubrza, Uniejów, Kujawsko Pomorskie oraz te większe jak Lubelskie, Mazowsze, Małopolska, Wielkopolska, Saksonia, Brandenburgia i Zachodnio – Pomorskie.

Wspaniałymi tradycyjnymi sękaczami częstowały przedstawicielki Stowarzyszenia Mała Gmina.

Natomiast królem Tour Salonu było największe stoisko na targach, górujące swoim rozmachem i wielkością, widoczne z oddalonych miejsc pawilonu, stoisko Śląska, pod hasłem „Śląskie - Pozytywna Energia. Przekaz szedł w świat, przez cały dzień a ukoronowaniem były Happy Hour z poczęstunkiem i występami kapeli.

Dobrze zorganizowane i działające jak zawsze perfekcyjnie było stoisko Polskiej Izby Turystyki. Prezentowało oferty swoich członków i gościło przedstawicieli branży. W pobliżu PTTK zachęcało do skorzystania z oferty turystycznej na terenie całego kraju i zagranicą. W ramach PTTK znajdowały się również polskie wydawnictwa turystyczne.

Duże stoisko Ministerstwa Turystyki i Polskiej Organizacji Turystycznej, eleganckie i dosyć ascetyczne w swoim wyrazie, ale bez większych atrakcji dla zwiedzających cieszyło się znikomym zainteresowaniem.

Dużo zwiedzających odwiedzało kolorowe, z elementami śliwkowymi i podróżniczymi akcesoriami stoisko biura podróży Logos Travel Marek Śliwka, z programami ekscytujących wycieczek, specjalną propozycją targową, a zwłaszcza silną obsadą uśmiechniętego personelu oczekującą na podróżników. W ramach Tour Salonu na dwóch scenach odbywały się spotkania z blogerami, autorami książek podróżniczych i podróżnikami, które cieszyły się największą frekwencją. Wszystkie miejsca siedzące i sporo stojących były zajęte przed sceną przez większość część dnia. W dobie internetu okazuje się, że istnieje potrzeba kontaktu na żywo. To co można samemu dotknąć, zobaczyć, posłuchać czy spróbować smaki jest cenniejsze niż wszystkie informacje na portalach.

             

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.