Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 21 styczeń 2019 10:23

Miniaturowy Wrocław w Hydropolis

Napisane przez MG
Fragment makiety Wroclawia Fragment makiety Wroclawia archiwum Hydropolis

11 tysięcy zmniejszonych tysiąc razy budynków Wrocławia można obejrzeć w centrum wiedzy o wodzie Hydropolis.

Makieta o powierzchni 10 metrów kwadratowych stanowi atrakcję nie tylko dla najmłodszych gości Hydropolis. Na odwzorowanymi detalami centrum Wrocławia równie chętnie pochylają się dorośli.

Makieta powstawała przez dziewięć miesięcy, pracowało nad nią 15 osób.

Wszystkie budynki pomalowali ręcznie studenci wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Do wykonania najdrobniejszych szczegółów zastosowano technologię polegającą na spiekaniu laserem kolejnych warstw sproszkowanych polimerów z dokładnością do 0,01 mm.

Witold Ziomek, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu, powiedział: „Już na pierwszy rzut oka dostrzec można znaczenie wody dla całej tkanki miejskiej. Długości wszystkich cieków wodnych są efektownie podświetlone, a ich dno jest dodatkowo wymodelowane, aby ukazać głębię. Uwagę zwracają spiętrzenia poziomu Odry przy urządzeniach hydrotechnicznych, liczba kładek i przepraw mostowych oraz bulwary i tereny spacerowe wzdłuż jej nurtu.

Nowy eksponat jeszcze bardziej podkreśla, że Hydropolis to wrocławskie centrum wiedzy. Zyskaliśmy nową atrakcję zarówno dla mieszkańców naszego miasta, jak i wszystkich turystów.”

Kilkadziesiąt najbardziej znanych budynków Wrocławia zostało wykonanych w specjalnej technice druku 3D, co pozwala obejrzeć na przykład witraże kościołów i szczegóły zdobień.

www.hydropolis.pl

        

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.