Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 15 listopad 2018 15:32

9. Polsko – Ukraińskie Forum Turystyczne w Łodzi

Napisane przez Hubert Kopa
Uczestnicy 9. Polsko-Ukraińskiego Forum Turystycznego Uczestnicy 9. Polsko-Ukraińskiego Forum Turystycznego HK

9. Polsko – Ukraińskie Forum Turystyczne odbyło się w Łodzi w dniach 8 – 10 listopada 2018.

Część biznesowa wydarzenia odbyła się w hotelu Novotel Łódź Centrum. Warsztaty w formule business speed dates zainaugurowano krótkimi przemówieniami powitalnymi. Uczestników przywitali Krzysztof Piątkowski – wiceprezydent Miasta Łodzi, Włodzimierz Szczurek - dyrektor zagranicznego ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Kijowie oraz Tomasz Koralewski - prezes zarządu Łódzkiej Organizacji Turystycznej. Podczas wydarzenia obecni byli także przedstawiciele Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Departamentu Turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Część oficjalną zakończyła krótka prezentacji o Łodzi w języku ukraińskim.

Najważniejszy element wydarzenia stanowiły rozmowy pomiędzy przedstawicielami polskiej branży turystycznej a touroperatorami ukraińskimi. Podczas trzech godzin podzielonych na osiemnaście dziesięciominutowych sesji swoje produkty i usługi przedstawiały gościom polskie hotele, atrakcje turystyczne, agencje eventowe, a także biura podróży.

Pierwszego dnia Forum Goście odwiedzili również Boutique Hotel’s przy al. Piłsudskiego.

W programie nie zabrakło również atrakcji turystycznych miasta. Goście odwiedzili Centrum Nauki i Techniki EC1 mieszczące się w najstarszej łódzkiej elektrociepłowni, Manufakturę i Muzeum Fabryki..

Przedstawiciele ukraińskich touroperatorów zapoznali się również z ofertą łódzkich lokali gastronomicznych, takich jak restauracje Farina Bianco przy al. Piłsudskiego i Galicja w Manufakturze oraz studio kulinarne Book & Cook w strefie OFF Piotrkowska Center.

W czasie kolacji w Book&Cook Goście mogli zapoznać się również z ofertą Piwoteki Narodowej, która przygotowała degustację lokalnych piw.

Drugiego dnia uczestnicy Forum wzięli udział w grze miejskiej TamTu, organizowanej przez agencję Acora Events. TamTu to innowacyjna gra miejska na tabletach przygotowana przez firmę Acora Events. Oferuje ona graczom jedyną w swoim rodzaju podróż po Łodzi. Jej sercem jest specjalnie stworzona aplikacja, w której na bieżąco należy wpisywać odpowiedzi z poszczególnych zadań. Gracze, aby zdobyć punkty będą proszeni o odpowiedzenie na pytania, rozwiązanie zagadek nawiązujących do historii, kultury, architektury Łodzi oraz zrobienie przy pomocy tabletów zdjęć.
Forum zakończyło się w sobotę, 10 listopada.

Organizatorami byli: Łódzka Organizacja Turystyczna, Polska Organizacja Turystyczna oraz Zagraniczny Ośrodek POT w Kijowie.

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.