Reklama

Reklama

Reklama

środa, 14 listopad 2018 11:37

Wystawcy gotowi na TT Warsaw 2018

Napisane przez MM

Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw 2018 rozpoczną się już w przyszły czwartek. Na czas targów w Pałacu Kultury i Nauki zagości ponad 500 wystawców z 53 krajów. Wśród nich silnie reprezentowana będzie m.in. Czarnogóra (przyjedzie siedem regionów). Targom towarzyszy program dla branży, m.in. debata „Opłata turystyczna - jak skutecznie wprowadzić ją w Polsce".

26. Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw odbędą się w dniach 22-24 listopada 2018 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, Plac Defilad 1.

Reprezentowane będą: Albania, Armenia, Austria, Bangladesz, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chile, Chiny, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Dominikana, Egipt, Etiopia, Francja, Grecja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Indie, Izrael, Jordania, Kuba, Litwa, Macedonia, Madagaskar, Malta, Maroko, Mołdawia, Nepal, Niemcy, Palestyna, Panama, Peru, Polska, Portugalia, Republika Południowej Afryki, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja, Sri Lanka, Tajlandia, Tanzania, Tunezja, Turcja, Ukraina, USA, Uzbekistan, Węgry, Wietnam i oczywiście kraj partnerski Włochy.

Siedem regionów Czarnogóry

Jednym z krajów, które będą szeroko reprezentowane, jest Czarnogóra – do rozmów przygotowani będą przedstawiciele siedmiu regionów, czterech grup hotelowych, oraz touroperator Montenegro Tourist Service. Do Warszawy przybędą przedstawiciele Narodowej Organizacji Turystycznej Czarnogóry oraz lokalnych organizacji turystycznych: Tivatu, Kotoru, Budvy, Baru, Ulcinj, Cetinje i Podgoricy. Czarnogóra zaprezentuje się na stoisku C8 w Sali Marmurowej.

„Nasi wystawcy udzielą wyczerpujących informacji o potencjale turystycznym każdego z regionów, jego atrakcjach, a także dostępnej bazie hotelowej. Nie zabraknie także ciekawych materiałów, folderów, map, które zarówno branżowym gościom, jak i indywidualnym turystom przybliżą nasz kraj i pozwolą poznać ducha Czarnogóry” – zapewnia Željka Radak Kukavičić, dyrektor zarządzająca Narodowej Organizacji Turystycznej Czarnogóry.

Targowe nowości i debiuty

Na TT Warsaw będą też debiutanci: Boutique Resort Donna Carmela (Włochy), Byleando (Niemcy), CBDO Lena-Tour (Rosja), Viva Latina Tours (Chile), Gama Travel i Hotel Nova Riviera (Macedonia), Global Discovery (Holandia), Gmina Uniejów (Polska), Hebei Sinotogo International Travel Service (Chiny), Koneser Hotel Management - Hotel Moxy (Polska), LAL Ethiopia Tours (Etiopia), Madagascar Explorer (Madagaskar), Morskie Mile (Polska), Narodowa Organizacja Turystyczna Republiki Serbskiej (Bośnia i Hercegowina), Pinhal Tour (Portugalia), Przezmorze.pl (Polska), Soul Travel (Polska), Stowarzyszenie LGD Qwsi (Polska), Travel Time Litwa – Kelioniu Laikas (Litwa) oraz Wyprawa na Elbrus i Kazbek (Rosja).

Targową nowością jest konkurs „AcTTive”, dedykowany promocji turystyki aktywnej, która rozwija się niezwykle dynamicznie. Wzrost zainteresowania tą formą wypoczynku, zarówno w turystyce wyjazdowej, jak i przyjazdowej oraz krajowej, jest wyraźnie zauważalny. Konkurs „AcTTive” to szansa na wyróżnienie najciekawszych propozycji w tej dziedzinie. Oferta, atrakcje lub produkty turystyczne powinny się wyróżniać: oryginalnością i innowacyjnością w stosunku do produktów istniejących na rynku, stosowaniem się do zasad turystyki zrównoważonej, wpływem na rozwój lokalny i regionalny, stopniem komercjalizacji, jakością infrastruktury i dostępnością, a także interesującym sposobem prezentacji. Zgłoszenia zostaną ocenione przez jury, w którego składzie znajdą się eksperci reprezentujący turystykę, sport, edukację oraz przedstawiciele mediów branżowych. Konkurs został podzielony na część krajową i zagraniczną. Dla zwycięzców przewidziano pamiątkowe statuetki oraz pakiety reklamowe o wartości 5 tys zł. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowane jest na 22 listopada 2018 r.

Europejska Organizacja Związków Biur Podróży Unii Europejskiej to organizacja samorządowa, której celem jest wdrażanie w krajach członkowskich Unii Europejskiej wysokich standardów usług turystycznych i dbanie o interesy branży. Po raz pierwszy pojawi się na TT Warsaw w roli partnera merytorycznego. Rok 2017 był dla branży turystycznej rokiem wdrażania nowej dyrektywy unijnej o imprezach turystycznych i właśnie temu tematowi poświęcone będzie organizowane przez ECTAA spotkanie. W trakcie konferencji zatytułowanej „Czy potrzebne są zmiany w dyrektywie turystycznej oraz ustawie o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych - głos praktyki w sześciu kwestiach zasadniczych” omówione zostaną problemy, z którymi organizatorzy musieli się zmierzyć, dostosowując swoją działalność do nowej, redefiniującej działalność organizatorów, ustawy.

Debata o opłacie turystycznej

Drugiego dnia targów, 23 listopada o godz. 10:30 na debatę „Opłata turystyczna - jak skutecznie wprowadzić ją w Polsce” zaprasza redakcja portalu WaszaTurystyka.pl. Porozmawiamy o tym, jak wprowadzić w Polsce opłatę turystyczną, jakie byłyby zalety jej wprowadzenia, dokąd powinny być kierowane uzyskane z niej pieniądze i jak powinny być one dzielona a także, jak opłata funkcjonuje w innych krajach europejskich.

Dyskutowali będą m.in.: prof. Jacek Borzyszkowski, Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku, Jarosław Lichacy, prezes Ogólnopolskiego Porozumienia Lokalnych Organizacji Turystycznych, Daniel Lisak, kierownik Biura Krynickiej Organizacji Turystycznej, Marcin Mączyński, Sekretarz Generalny i wiceprezes IGHP, Justyna Przekopiak, dyrektor Departamentu Podatków Sektorowych, Lokalnych oraz Podatku od Gier w Ministerstwie Finansów, Agnieszka Puszczewicz, dyrektor biura Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej, Wioletta Samborska, dyrektor Biura Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miasta Wrocław, Agnieszka Sikorska, dyrektor Śląskiej Organizacji Turystycznej i Izabela Stelmańska, wicedyrektor Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Moderatorem będzie Adam Gąsior, redaktor naczelny portalu WaszaTurystyka.pl

Na targi można zarejestrować się online, szczegółowy program oraz inne informacje dostępne są na stronie www.ttwarsaw.pl.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.