W chińskim ZOPOT będzie nowa szefowa, ale nie ta, która wygrała konkurs

Shake It!

Pełniącą obowiązki dyrektora ośrodka POT w Pekinie zostanie 22 listopada Zuzanna Gutkowska, zatrudniona od sierpnia tego roku na stanowisku starszego specjalisty w Departamencie Strategii i Marketingu. Tylko że to nie ona wygrała konkurs na to stanowisko.

Jak dowiaduje się portal WaszaTurystyka.pl, POT nie podpisała umowy z kandydatką wyłonioną w konkursie, który został rozstrzygnięty na początku czerwca. W zamian podjęto decyzję o powołaniu na stanowisko p.o. dyrektora Zuzanny Gutkowskiej.

“Stuprocentowi dyrektorzy”

Prezes POT Robert Andrzejczyk mówił portalowi Turystyka.rp.pl o zwycięzcach czerwcowego konkursu: „Jestem bardzo zadowolony, bo każdy z nich zdobył 100 procent głosów w komisji. Z wielką przyjemnością zaakceptowałem ten wybór”.

Informacja o tym, że ośrodek w Pekinie przejmie jednak kto inny, choć pochodząca z kilku wiarygodnych źródeł, początkowo nie została oficjalnie potwierdzona przez POT. Rzecznik prasowy Grzegorz Cendrowski w rozmowie z nami powiedział, że ze strony POT nic się nie zmienia jeśli chodzi o chęć podpisania kontraktu ze zwyciężczynią konkursu. Na nasze pytanie zadane jeszcze w październiku odpowiedział pisemnie, że wyjazd Zuzanny Gutkowskiej do Pekinu „jest związany z targami China International Import Expo, które odbędą się od 5 do 10 listopada, a także w związku z kontrolą ośrodka która już się rozpoczęła i ma się zakończyć pod koniec listopada”.

Pełniąca obowiązki do czasu…

Dziś zadaliśmy rzecznikowi POT jeszcze raz to samo pytanie. “Pani Gutkowska będzie p.o. dyrektora do momentu przyjazdu do Pekinu nowego dyrektora ośrodka” – brzmiała odpowiedź. Nie odniósł się do pytania o to, kto nim zostanie.

Zuzanna Gutkowska jest absolwentką sinologii na Uniwersytecie Warszawskim, ma też doświadczenie w branży turystycznej. Do czasu podjęcia pracy w POT w sierpniu 2018 r. przez cztery lata pełniła funkcję COO we współtworzonej przez siebie i Macieja Dukatę w firmie Shake It, specjalizującej się w wyjazdach turystycznych dla grup studenckich. Wcześniej pracowała też w Hogan Lowells, KPMG, D. Dobkowski sp. k. oraz e5 Limited. W tej ostatniej firmie pracowała przez dwa miesiące w Chinach.