Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 30 październik 2018 12:04

Kijów i Świdnica dołączyły do projektu Miasta Historyczne 3.0

Napisane przez AG

Stolica Ukrainy Kijów oraz zabytkowa Świdnica z przepiękną Starówką i kościołem Pokoju wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO przystąpiły do międzynarodowego projektu Miasta Historyczne 3.0, który powstał w 2018 roku i jest zarządzany przez Kraków.

Naczelnym celem jest wymiana doświadczeń, dobrych praktyk, poszukiwanie rozwiązań zrównoważonego zarządzania turystyką w miastach historycznych.

Projekt zainaugurowała w marcu b.r. międzynarodowa konferencja poświęcona relacjom odwiedzających i mieszkańców a we wrześniu polskie miasta debatowały na temat konsekwencji najmu krótkoterminowego. To zjawisko jest przedmiotem analiz 14 miast europejskich z Komisją Europejską, w których Kraków aktywnie uczestniczy.

Obecnie w projekcie uczestniczą następujące miasta: Edynburg (Szkocja), Budapeszt (Węgry), Veliko Tarnowo (Bułgaria), Lwów i Kijów (Ukraina), Tbilisi (Gruzja), Poznań, Kraków, Zamość, Gdańsk, Wrocław, Tarnów, Toruń, Świdnica.

www.historicalcity.eu 

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.