Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 18 wrzesień 2018 11:40

Wrocław: wkrótce kongres poświęcony miastu i wodzie

Napisane przez MM
Wrocław Wrocław shutterstock

Rośnie świadomość tego, jak ważna jest woda dla mieszkańców dużych miast. Jakość środowiska wodnego podnosi m.in. turystyczne walory metropolii. Światowej sławy eksperci porozmawiają o tym, jak bezpiecznie i ekologicznie korzystać z zasobów wodnych, podczas międzynarodowego kongresu, który odbędzie się wkrótce we Wrocławiu.

Od kilku lat obserwujemy wzrost zainteresowania mieszkańców rzekami, często widoczny w formie oddolnych inicjatyw społecznych. Dzieje się tak nie bez przyczyny – współczesne społeczeństwo coraz częściej odczuwa potrzebę lepszego wykorzystania zasobów naturalnych miast.

A Wrocław – miasto którego istnienie i historia sprzężone są z rzeką – po raz pierwszy będzie gospodarzem międzynarodowego kongresu, który zbada zależności pomiędzy środowiskiem wodnym a środowiskiem miejskim.

Pierwszy w Polsce międzynarodowy kongres "Economy of Water City" odbędzie się w dniach 24-25 września 2018 r. we Wrocławskim Centrum Kongresowym. Wśród prelegentów kongresu obecni będą m.in. prof. Jerzy Hausner (Open Eyes Economy Summit), Janina Ochojska (Polska Akcja Humanitarna), Carlos Piñerua (Bank Światowy) czy HåkanTropp (OECD).

„Wrocław jest atrakcyjnym miastem w dużej mierze dzięki przepływającej przez niego Odrze. Konsekwentnie, od wielu lat rewitalizujemy nabrzeża wrocławskich rzek, traktując tę przestrzeń, jako miejsce rekreacji mieszkańców i turystów, które ma wpływ na jakość naszego życia. To oczywiste, że woda jest potrzebna do życia, podnosi atrakcyjność miast, przez które przepływa. Nie możemy jednak zapominać, że jest także niebezpiecznym żywiołem, dlatego trzeba nią umiejętnie gospodarować i zarządzać. O tych wszystkich aspektach porozmawiamy już 24-25 września podczas kongresu wodnego, na który serdecznie zapraszam”. – mówi Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia.

kongres wody worclaw

Program Kongresu zostanie przyporządkowany trzem osiom tematycznym: Woda – Miasto –Jakość życia. Na kongresie wystąpią światowej sławy eksperci do spraw wody, a także ekonomiści i przedstawiciele inicjatyw, które mają na celu poprawę jakości życia mieszkańców dużych miast. Wśród potwierdzonych gości są reprezentanci m.in. Banku Światowego, Polskiej Akcji Humanitarnej, Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, Banku Rozwoju Rady Europy, szkół wyższych, inicjatyw obywatelskich oraz wielu innych.

Wszyscy uczestnicy będą mieli także niepowtarzalną możliwość wzięcia udziału w wyjątkowym Wodnym Wieczorze – specjalnym, nocnym zwiedzaniu Hydropolis z atrakcjami. To jedna z niewielu okazji zobaczenia tego miejsca po zmroku. Kongres jest wydarzeniem otwartym, dlatego każdy zainteresowany może wziąć udział w dyskusji. Zwłaszcza, że dotyczy ona nas wszystkich.

Organizatorami kongresu są Open Eyes Economy Summit oraz Miasto Wrocław. Wydarzenie wspierają liderzy nauki i biznesu, a wśród nich: MPWiK we Wrocławiu, Wrocławski Park Wodny, VOX, Uniwersytet SWPS oraz Fortum.

Wstęp na kongres kosztuje 49 zł, a całość zysków z biletów przeznaczona jest na działalność wrocławskiego oddziału Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej.

Szczegółowy program oraz rejestracja na wydarzenie dostępne są na stronie internetowej www.oees.pl/wroclaw. Pytania można kierować pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.