Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 07 sierpień 2018 17:13

Tuchów po raz trzeci zgromadził miłośników wina

Napisane przez MM
Nagrodzeni na Tuchovinifest winiarze Nagrodzeni na Tuchovinifest winiarze AG

Znajdujący się nieopodal Tarnowa Tuchów zaistniał na winiarskiej mapie Polski nie tylko świetnymi winami, ale też bardzo ciekawym wydarzeniem z udziałem gości z zagranicy. W niedzielę odbyła się tam trzecia edycja Międzynarodowego Festiwalu Wina Tuchovinifest.

Pierwszy weekend sierpnia obowiązkowo należy spędzić w Tuchowie. Jest to jedyna w swoim rodzaju okazja, by spróbować znakomitych win produkowanych w Małopolsce, ale też na Podkarpaciu i na Słowacji. A dla wytwórców – możliwość, by zmierzyć się w konkursie na najlepsze wina. Trzecia edycja Tuchovinifest przyciągnęła licznych miłośników wina, nie tylko z okolicznych gmin, ale też z innych regionów kraju. Miastem partnerskim wydarzenia było morawskie miasto Mikulov, którego okolice słyną z licznych bardzo dobrych winnic.

Aktywni winiarze z Tuchowa

Współorganizatorem wydarzenia jest Małopolskie Stowarzyszenie Winiarzy, w którym aktywnie działa Tuchowska Winnica Rodziny Steców, nieformalnie będąca siłą sprawczą całego przedsięwzięcia. Rodzina Steców to nie tylko znakomici wytwórcy wina, ale też ludzie bardzo otwarci i zaangażowani w lokalną społeczność. To m.in. dzięki ich staraniom liczni amatorzy wina mogli brać udział w degustacji, która rozpoczęła się o 14:00 w Tuchowskim Domu Kultury.

W tym roku mogliśmy spróbować trunków z winnic: Rodziny Steców, Manru, Chodorowa, Amelie, Zawadka, Dąbrówka, Rodziny Steckich, Vetus, Goja, a także z: Piwnic Antoniego, Dworu Kombornia, Salonu Win Karpackich i Winiarni "Lippóczy Pince" Sztyler i Hegedűs.

Tuchovinifest to także prezentacja win i winnic, spotkania panelowe, dyskusje, prezentacje oraz występy artystyczne. W trakcie festiwalu wręczono też nagrody dla najlepszych winiarzy.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.