Reklama

Reklama

Reklama

środa, 27 czerwiec 2018 16:11

Bańka odejdzie z MSiT w listopadzie 2019

Napisane przez AG
Witold Bańka Witold Bańka archiwum MSiT

Jeśli Witold Bańka zostanie w listopadzie 2019 roku wybrany na przewodniczącego Światowej Agencji Antydopingowej, najprawdopodobniej zrezygnuje ze stanowiska ministra sportu i turystyki.

27 czerwca podczas briefingu prasowego, minister Bańka potwierdził, że podjął decyzję o kandydowaniu na stanowisko przewodniczącego Światowej Agencji Antydopingowej. Wybór nowego szefa WADA odbędzie się w Katowicach podczas Światowej Konferencji Antydopingowej 5-7 listopada 2019 roku.

Jak podał portal niezalezna.pl, minister oświadczył: „jeśli zostanę wybrany, to zrezygnuję z funkcji szefa resortu.”

Do tego czasu najprawdopodobniej ministerstwo opracuje i skieruje do Sejmu dwie długo oczekiwane ustawy: o systemie promocji turystyki w Polsce oraz o usługach hotelarskich oraz usługach pilotów wycieczek i przewodników turystycznych.

Pytanie, czy następca Bańki powalczy o większe znaczenie turystyki w rządzie, być może o przywrócenie stanowiska podsekretarza (wiceministra) ds turystyki? 

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.