Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 15 maj 2018 11:40

Kolejna atrakcja Bałtowa – park miniatur

Napisane przez AG
Miniatura zamku Ogrodzieniec Miniatura zamku Ogrodzieniec AG

Otwarty 1 maja na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego park miniatur „Polska w miniaturze” od razu stał się przebojem.

Teren parku „Polska w miniaturze” ma kształt Polski (wymiary mniej więcej 100 na 100 metrów), przez środek poprowadzono kanały wodne oznaczające w przybliżeniu Wisłę, Wartę i Odrę.
Na razie w parku ustawiono 50 miniatur zamków i pałaców z całej Polski. Wędrując po terenie kraju możemy porównywać style architektoniczne, wielkość i rozmach budowli. Wszystkie model są wykonane w klasycznej dla parków miniatur na całym świecie skali – 1:25. Jako że budowle stoją w niewielkiej od siebie odległości, zwiedzający mogą porównać ich rozmiary. Wszystkie modele przedstawiają zamki i pałace za czasów ich świetności. Mamy więc cały (a nie ruiny) zamek w Kazimierzu Dolnym, Chęcinach, jak nowy – zamek Krzyżtopór w Ujeździe.
Przy każdym z obiektów umieszczono tablicę z informacjami historycznymi oraz zdjęciem, jak dany zamek wygląda obecnie. Ciekawie jest porównywać modele z naszymi wspomnieniami ze zwiedzania poszczególnych obiektów.
Zwiedzanie zajmuje mniej więcej półtorej godziny, dla rodzin a dziećmi przygotowano drewniane wózki do przewożenia zmęczonych szkrabów.

Czy czegoś brakuje w parku? Prawdopodobnie każdy zwiedzający ma swoje ulubione zamki, pałace polskie i któregoś z ich być może brakuje. Mi brakowało trzech: Zamku na Wawelu (ale chyba jest na niego przygotowane miejsce), pałacu w Krasiczynie (a jest na przykład mniej ciekawy architektonicznie zamek rzeszowski) oraz Zamku Książ. Ale być może pojawią się w przyszłości.
Park miniatur położony jest na wzgórzu, przy górnej stacji wyciągu krzesełkowego. Można się tam dostać właśnie wyciągiem (w pierwszych dniach maja goście mogli zrobić to za darmo), pieszo lub żółtymi autobusami dowożącymi turystów posiadających Pakiet Przygoda lub Pakiet Kompleksowy) na „safari” (przy Parku miniatur jest przystanek autobusów, możemy po zwiedzeniu parku, wsiąść do następnego autobusu).
Jeśli nie mamy wykupionego któregoś z pakietów, bilet wstępu kosztuje 14 złotych.

https://juraparkbaltow.pl/atrakcje/polska-w-miniaturze/

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.