Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 26 kwiecień 2018 15:36

Muzeum Polskiej Wódki – kilka tysięcy kandydatów na przewodników

Napisane przez MG
Muzeum Polskiej Wódki – kilka tysięcy kandydatów na przewodników archiuwm Muzeum Wódki Polskiej

Kilka tysięcy kandydatów ubiegało się o pracę na stanowisko przewodnika w Muzeum Polskiej Wódki, które zostanie otwarte w czerwcu bieżącego roku na terenie Centrum Praskiego Koneser w Warszawie.

Poszukiwani byli prawdziwi znawcy historii Polskiej Wódki, którzy potrafią z pasją opowiadać o jej tradycjach i kulturze. Przez najbliższy miesiąc sześciu przewodników będzie przygotowywać się do przyjęcia pierwszych gości.

Andrzej Szumowski, prezes Stowarzyszenia Polska Wódka, które jest inicjatorem i patronem muzeum, powiedział: „Wyjątkowość tego miejsca przełożyła się na duże zainteresowanie kandydatów, dzięki czemu mogliśmy wybierać spośród wielu interesujących osób.”

Tysiące zgłoszeń, jakie spłynęły na skrzynkę mailową pierwszego na świecie Muzeum Polskiej Wódki, oznacza jedno – w roli przewodników zobaczymy prawdziwych szczęściarzy, którzy przekonali do siebie head hunterów i pokonali wielu mocnych kandydatów.

Janusz Owsiany, prezes Stowarzyszenia Monopol Warszawski, uznany varsavianista, wieloletni przewodnik po Warszawie i społecznik, dodał: „Cały teren dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek "Koneser" to miejsce z długą i bogatą historią, ściśle związane z warszawską Pragą. Mieszkańcy stolicy, a także turyści, już wkrótce zobaczą odrestaurowany obiekt, który zapewne stanie się "perłą" Warszawy. Dlatego cieszę się z tego powrotu. Tym bardziej, że współpracując z przewodnikami Muzeum Polskiej Wódki będę i ja mógł przybliżyć wiedzę na ten temat.”

Muzeum będzie nowoczesnym obiektem i dlatego w poszukiwaniu kandydatów wykorzystano media społecznościowe, w tym siłę ponad 32 000 fanów Muzeum Polskiej Wódki na Facebooku. Do wysyłania CV zachęcał quiz internetowy, sprawdzający predyspozycje do pracy w Muzeum. W tej zabawie wzięło udział 7400 osób, z czego część faktycznie wysłała zgłoszenia do pracy w jednej z najbardziej wyczekiwanych atrakcji turystycznych stolicy ostatnich lat. Poza oprowadzaniem gości z Polski i zagranicy, przewodnicy będą współtworzyć nowe programy wystaw, a także prowadzić warsztaty dla zwiedzających.

Andrzej Szumowski podsumował: „Podczas rekrutacji daliśmy szansę również tym kandydatom, którzy nie mieli doświadczenia na stanowisku przewodnika, ale pokazali swoje inne mocne strony. Spotykaliśmy się z historykami, muzykami, pracownikami instytucji kulturalnych i aktorami. Skupiliśmy się przede wszystkim na ludziach. Najważniejsze było zaangażowanie kandydatów i łatwość opowiadania w ciekawy sposób o historii. Przyznam, że niektórzy zaskakiwali nas wiedzą o tradycji i historii Polskiej Wódki.”

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.