Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

czwartek, 24 kwiecień 2014 21:49

Hit z Bollywood ma promować Warszawę

Napisane przez AG
Salman Khan i Randeep Hooda oraz Jacqueline Fernandez Salman Khan i Randeep Hooda oraz Jacqueline Fernandez archiwum www.salmankingdom.com

Szesnaście dni zdjęciowych spędziła w stolicy ekipa filmowa z Indii kręcona najnowszy film "Kick" z Salmanem Khanem w roli głównej.
Jak ważna sprawa może to być dla promocji Warszawy w Indiach przekonywali na konferencji przedstawiciele producentów, Polskiej Organizacji Turystycznej i władz stolicy.

Na wstępie ambasador Indii w Polsce Monika Kapil Mohta powiedziała m.in.: "Mnie nie trzeba przekonywać do Polski. Dwa i pół roku, jakie tu już spędziłam, wystarczyło, żebym myślała o Polsce o jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie... Jeśli Polska się otworzy bardziej na rynek Indii, jeśli dzięki temu filmowi moi rodacy zechcą odwiedzić Polskę, jeszcze będziecie prosić, żebyśmy nie przyjeżdżali tak licznie."

Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej powiedział: "Wierzę, że film jest idealnym narzędziem promocyjnym, zwłaszcza taki fil, w którym Polska gra Polskę. cztery lata temu rozpoczęliśmy starania, by filmowcy z Bollywood zainteresowali się naszym krajem, Cieszę się, że odnieśliśmy sukces, bo tak trzeba traktować dwutygodniową wizytę ekipy filmu Kick w Warszawie."

Wiceminister sportu i turystyki Katarzyna Sobierajska dodała: "Film to dla Warszawy wielka szansa na promocję, na pozycjonowanie się jako miejsce plenerowe. Wierzę, że przełoży się to na wizyty dalszych ekip filmowych, ale i na zainteresowanie Warszawą widzów filmów."

Wiceprezydent Warszawy, Michał Olszewski skomentował: "Film, który w Azji obejrzą dziesiątki, być może steki milionów widzów, to możliwość pokazania Warszawy i przyciągnięcia potencjalnych gości. Nie ponieśliśmy w związku z wizytą filmowców żadnych kosztów. Oczywiście ponieśliśmy tzw. koszty administracyjne związane z obsługą logistyczną przedsięwzięcia, ale są one niewielkie w porównaniu z przewidywanymi efektami promocyjnymi."

Krzysztof Sołek, prezes Film Polska Productions, firmy realizującej polską część produkcji podkreślił: "Ten film to swoisty test. Test dla Warszawy, jako miejsca plenerowego, test dla naszej firmy. Chciałbym podkreślić, że pokazanie warszawy szerokiej publiczności, ale i innym filmowcom, może udowodnić, że stolica Polski i sama Polska może być atrakcyjna dla światowego przemysłu filmowego. Nasz ekipa udowodniła, że potrafimy sprostać najwyższym wymaganiom ekipy z Bollywood, która słynie z perfekcyjności i niezwykle wysokiej jakości pracy."
Oprócz przedstawicieli firm i organizacji zaangażowanych w produkcję i promocję filmu, bohaterami konferencji byli goście z ekipy filmowej, a więc reżyser Sajid Nadiadwala, aktorzy indyjscy: Salman Khan i Randeep Hooda oraz Jacqueline Fernandez byłą Miss Sri Lanki. Wszyscy podkreślali, że Warszawa im się spodobała, nie tylko jako plan filmowy i że postarają się polecić ją swoim znajomym

.
.
.
.