LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

czwartek, 24 kwiecień 2014 09:17

XXI Parada Parowozów coraz bliżej

Napisane przez AG

Już tylko kilkanaście dni dzieli miłośników kolei od rozpoczęcia XXI Parady Parowozów, która w dniach 3-4 maja zgodnie z tradycją odbędzie się w Wolsztynie.

W tym roku organizatorzy XXI Parady Parowozów postanowili spełnić oczekiwania przede wszystkim najmłodszych entuzjastów lokomotyw parowych. W ramach Parady zaplanowano również oficjalne bicie rekordu Guinessa w tworzeniu najdłuższego pociągu z ciasta.

Mirosław Kuk, rzecznik prasowy PKP CARGO S.A. powiedział: "Parada Parowozów już na stałe wpisała się w kalendarze fanów kolejnictwa z całej Polski, dlatego cieszę się, że po raz kolejny możemy wspólnie zorganizować tę imprezę. W zespole przygotowującym Paradę znajdują się osoby związane z projektem od wielu lat i odpowiadające za wysoką jakość wydarzenia, dlatego podczas tegorocznej edycji każda osoba, która nas odwiedzi, powinna być w pełni usatysfakcjonowana. Przede wszystkim chcieliśmy zapewnić jak najwięcej atrakcji najmłodszym miłośnikom lokomotyw. Z myślą o nich zaplanowaliśmy większość elementów programu, z których głównym będzie z pewnością sobotnia Parada Parowozów. Organizacja Parady to nie jedyne zaangażowanie naszej firmy w tym obszarze. Poza majową imprezą prowadzimy równolegle działania na rzecz rozwoju Parowozowni Wolsztyn poprzez stworzenie dedykowanej temu celowi instytucji kultury."

Pierwszego dnia oficjalnie rozpoczęty zostanie sezon motocyklowy na wolsztyńskim targowisku. Oprócz tego, w czwartek odbędą się również liczne koncerty, podczas których każdy fan muzyki niezależnie od swoich gustów z pewnością znajdzie coś dla siebie. Piątkowy dzień upłynie pod znakiem świętowania na miejskim rynku 10-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej oraz kolejnych koncertów znanych i lubianych wykonawców. Trzeciego maja, w sobotę, impreza na dobre przeniesie się do Parowozowni Wolsztyn, gdzie nastąpi jej uroczyste otwarcie, a następnie właściwe rozpoczęcie XXI Parady Parowozów. Na zakończenie dnia organizatorzy przygotowali również wyjątkowe przedstawienie „Światło, dźwięk i para". Ostatni dzień Parady to między innymi możliwość odwiedzin strefy animacji dla rodzin z dziećmi, emocjonujące jak co roku zawody maszynistów oraz na koniec musicalowa gala teatru Broadway.

Dla najmłodszych dzieci organizatorzy przewidzieli również Strefę Malucha, która zapewni liczne atrakcje. Dla starszych dzieci i młodzieży największą atrakcję z pewnością będzie stanowić Strefa Eko, gdzie poprzez gry i zabawy, takie jak między innymi budowa lokomotywy z pustych butelek czy tworzenie metodą kolażu eko-pociągów, podkreślane będzie, jak istotne w dzisiejszych czasach jest dbanie o środowisko naturalne oraz korzystanie z najbardziej ekologicznych środków transportu.