Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

czwartek, 05 kwiecień 2018 12:48

Rada POT spotka się w nowym składzie

Napisane przez

Dziś w Sali lustrzanej Ministerstwa Sportu i Turystyki odbędzie się posiedzenie Rady POT nowej kadencji. W spotkaniu weźmie udział minister Witold Bańka.

Jak wynika z naszych informacji, został już wybrany nowy skład Rady Polskiej Organizacji Turystycznej. Zgodnie z ustawą, ma to być od 12 do 18 członków, których minister powołuje spośród kandydatów przedstawionych przez: administrację rządową, jednostki lub ogólnopolskie reprezentacje samorządu terytorialnego, samorząd gospodarczy i samorząd zawodowy oraz stowarzyszenia działające w dziedzinie turystyki, a także przewoźników. Przy czym podmioty te maja być reprezentowane w radzie w równych proporcjach.

Nabór do rady tej kadencji ogłaszany był dwukrotnie. Najpierw ogłoszenie pojawiło się na BIP 28 stycznia, a potem ponownie – 9 lutego.

Nowy skład rady nie został jeszcze podany do wiadomości publicznej, z naszych informacji wynika, że ponownie znajdą się w niej m.in.: Katarzyna Gądek, Zastępca Dyrektora Wydziału Informacji, Turystyki i Promocji Miasta Krakowa, Małgorzata Mańka-Szulik, Prezydent Miasta Zabrza i Andrzej Kindler, wiceprezes Polskiej Izby Turystyki. Ponadto w radzie mają zasiadać m.in.: Wiesław Czerniec, prezes zarządu Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej i Marek Ciechanowski, prezes Izby Turystyki RP. 

Powołani członkowie nowej rady nie mieli szansy poznać jej całego składu. Kto jeszcze – oprócz nich – zasiądzie w radzie przekonają się dopiero na pierwszym posiedzeniu.

Zgodnie ze statutem POT, Minister Sportu i Turystyki, otwiera i przewodniczy pierwszemu posiedzeniu nowo wybranej rady do chwili wyboru jej przewodniczącego. Wybór przewodniczącego ma nastąpić w głosowaniu tajnym.