Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

środa, 21 marzec 2018 10:17

Dariusz Rogowski odwołany z MSiT

Napisane przez Adam Gąsior
Pośrodku: Dariusz Rogowski na kongresie PIT Pośrodku: Dariusz Rogowski na kongresie PIT AG

Dariusz Rogowski, podsekretarz stanu w MSiT odpowiedzialny za turystykę został dzisiaj odwołany ze stanowiska przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Przypomnijmy, że Rogowski pełnił tę funkcję od lipca 2017 roku. Zastąpił na tym stanowisku Dawida Laska, który skonfliktowany z ministrem Bańką odszedł po niecałych dwóch latach urzędowania.

Najważniejszymi zadaniami postawionymi przed Rogowskim było: wdrożenie Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady nr 2015/2302, które wymagało m.in.: przygotowania ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych oraz siedmiu aktów wykonawczych, a także nowelizacja ustawy o POT.

Rogowskiemu udało się doprowadzić do zapisania poprawek proponowanych przez branżę turystyczną do projektu ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych.

Jednak za jego kadencji odeszło z Departamentu Turystyki w MSiT kilka osób ważnych dla tego resoru i dla turystyki (m.in. dyrektor Joanna Jędrzejewska). Rogowski nie lubił wystąpień publicznych (zawsze podczas nich wspomagał się kartkami z notatkami), nie lubił też specjalnie kontaktów z mediami i publicznych debat w branżowym gronie. Na przykład, mimo objęcia przez MSiT patronatem II Forum Promocji Turystycznej, na imprezie nie pojawił się nikt z resortu. Zapytany o nieobecność na Forum Promocji urzędników MSiT, Rogowski odpowiedział: „Ani ja, ani nikt ministerstwa nie ma obowiązku bywać na takich imprezach.”

Jako że zwolniony został w ramach odchudzania ministerstw przez premiera Morawickiego, można przypuszczać, że turystyka w MSiT nie będzie nadzorowana przez urzędnika w randze wiceministra. W samym resorcie najwyżej postawioną osobą odpowiedzialną za turystykę będzie dyrektor departamentu Ewa Pawlak-Lewandowska. Możliwe, że „opiekę” nad turystyką będzie sprawował w Andrzej Pawluszek, sekretarz w kancelarii premiera.