Nie piszmy ustawy o POT?
Systemu promocji turystyki w Polsce nigdy nie było - trzeba go stworzyć od nowa. Potrzeba o wiele więcej niż jedynie nowelizacji ustawy o POT.
Czytaj więcej...
Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nie piszmy ustawy o POT?
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

poniedziałek, 19 marzec 2018 08:58

Wielokulturowe aspekty promocji turystycznej Polski

Napisane przez AG
Adam Karpiński Adam Karpiński materiały prasowe

Adam Karpiński z Instytutu Turystyki w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, podczas III Forum Promocji Turystycznej organizowanego przez portal WaszaTurystyka.pl i Miasto Wroclaw, opowie m.in. o aspektach związanych z tożsamością miejsc, w których kreowane są atrakcje turystyczne.

 

Wielokulturowość w dobie globalnego postrzegania świata w niektórych aspektach życia, w tym działalności turystycznej podlega zjawiskom ujednolicenia. Aktualnie sposób komunikacji międzyludzkiej, minimalizuje zjawisko zaskoczenia w odniesieniu do atrakcji turystycznych, zarówno antropologicznych jak również naturalnych, stąd też problem związany ze skuteczną jej promocją. Odmienność językowa, kulturowa, religijna czy obyczajowa staje się pewnego rodzaju atrakcją w społeczeństwie globalnym. Promując turystykę w Polsce znaczącym się staje poszukiwanie autentyzmu miejsca związanego z konkretnymi grupami społecznymi lub poszukiwaniem zupełnie niespotykanych wcześniej w świecie rozwiązań związanych z tworzeniem atrakcji turystycznych.

W swoim wystąpieniu Adam Karpiński przedstawi przykłady zmian jakie nastąpiły w obszarze tworzenia produktów turystycznych w Polsce. Omówi aspekty związane z tożsamością miejsc, w których kreowane są atrakcje turystyczne, nie zawsze docenianie przez turystów krajowych lub zagranicznych. Istotną część wystąpienia nasz ekspert poświęci również budowaniu marki i analizie jej postrzegania na zewnątrz. Czy faktycznie bocian był Polakiem i czy wszyscy zagraniczni turyści to rozumieli, a cichość i tajemniczość wszystkich skutecznie zainspirowała do działania?

III Forum Promocji Turystycznej odbędzie 19 kwietnia w Hotelu Novotel Wrocław Centrum.

Rejestracja: TUTAJ