Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

poniedziałek, 12 marzec 2018 18:39

Debata: napiszmy razem ustawę o POT

Napisane przez
Debata: napiszmy razem ustawę o POT pixabay.com

W Ministerstwie Sportu i Turystyki trwają prace nad nową ustawą o Polskiej Organizacji Turystycznej. III Forum Promocji Turystycznej to świetna okazja, by przedyskutować jej założenia. 

O nową ustawę o POT branża turystyczna domaga się już od lat. Przypomnijmy, że stworzona w 1999 roku ustawa była ostatnio nowelizowana w 2001 roku i zdaniem większości ekspertów jest już mocno „przeterminowana”. Nie przystaje do dzisiejszej zmieniającej się błyskawicznie rzeczywistości, nie uwzględnia systemu POT-ROT-LOT ani Ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym. 

Z jednej strony cieszy fakt, że Departament Turystyki zabrał się za nowelizację przestarzałego prawa, z drugiej jednak nie ma żadnej gwarancji, że zmiany te pójdą w kierunku, którego oczekuje branża i który wzmocni instrumenty turystycznej promocji Polski. Wiele przesłanek świadczy o tym, że rezultatem osłabienia w 2017 roku pozycji POT jest zredukowanie jej do roli kolejnego "departamentu" w MSiT. Wszystko wskazuje na to, że w ostatnim czasie strategiczne decyzje merytoryczne POT zapadają na Senatorskiej. 

Debata podczas III Forum Promocji Turystycznej ma za zadanie wznowić branżową debatę o ustawie o POT i zakończyć ją wnioskami na temat funkcji, którą organizacja ta powinna spełniać w polskiej turystyce. To okazja, by środowisko turystyczne przygotowało merytoryczne podwaliny do nieuniknionej dyskusji o projekcie ustawy. Konkretne wnioski z debaty zostaną przez organizatorów zredagowane i udostępnione publicznie oraz wysłane do zainteresowanych tematem decydentów.

Uczestnikami debaty będą: Maciej Knyrek (AC Hotel by Marriott we Wrocławiu), Marcin Mączyński (sekretarz generalny Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego) Marek Migdal (prezes Zachodniopomorskiej Organizacji Turystycznej), Kamila Cyganek (wiceburmistrz Karpacza), Wiola Samborska (dyrektorka Biura Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia), przedstawiciel POT, reprezentant Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego

Na III Forum Promocji Turystycznej zapraszamy 19 kwietnia do Wrocławia, do hotelu Novotel Wrocław Centrum. Wydarzenie to będzie jak zwykle poświęcone różnym aspektom promocji turystycznej. Trzecia edycja odbywać się będzie pod hasłem „Napiszmy razem ustawę o Polskiej Organizacji Turystycznej”.

Partnerem forum jest Miasto Wrocław, wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Wrocławia, patronatem Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, Polskiej Izby Turystyki i Hotelu Novotel Wrocław Centrum.

Zarejestruj się już dziś! Formularz rejestracji, informacje i program forum znajdziesz tutaj