Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

poniedziałek, 12 marzec 2018 08:50

Andrzej Pawluszek sekretarzem premiera Morawieckiego

Napisane przez AG
Andrzej Pawluszek Andrzej Pawluszek TV Polonia

Andrzej Pawluszek pełniący od 2013 roku funkcję wicedyrektora Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej (ZOPOT) w Amsterdamie, objął od 2 marca stanowisko Sekretarza Prezesa Rady Ministrów.

Andrzej Pawluszek pracował w latach 2007-2012, jako wicedyrektor w ZOPOT w Nowym Jorku.

Wcześniej, min. w 1998 r. zdobył mandat jako kandydat niezależny do Rady Miasta w Karpaczu. W latach 1998-2002 był szefem Komisji Rewizyjnej oraz członkiem Komisji Sportu i Turystyki Rady Miasta.
W kolejnych latach będąc radnym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z listy PO-PiS przewodniczył Komisji Sportu i Turystyki.

W latach 2004-2006 sprawował funkcję wicemarszałka, członka Zarządu Dolnego Śląska z ramienia PiS. W tym czasie odpowiadał m.in. za naukę, edukację, kulturę, promocję, turystykę i sport. 

W 2006 r. skutecznie mediował między skonfliktowanymi: gminą Kowary a Związkiem Gmin Karkonoskich, ratując tym samym 200 mln zł dotacji unijnej na stworzenie Karkonoskiego Systemu Wodociągów i Kanalizacji. Doprowadził również do systemowego dofinansowywania dolnośląskich instytucji kultury z budżetu centralnego, skutecznie przekonując w 2006 r. z Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie współprowadzenia przez MKiDN Muzeum Narodowego oraz Teatru Polskiego we Wrocławiu (trwa ono do dzisiaj i przyniosło samorządowi Województwa Dolnośląskiego dotychczas przeszło 80 mln zł).

W latach 2004-2007 był prezesem Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej oraz autorem (2006) pierwszego w Polsce regionalnego programu promocji markowych produktów turystycznych – z budżetem ok. 2 mln euro.
10 lat temu był inicjatorem powstania porozumienia regionalnych organizacji turystycznych – Forum ROT.

Od maja 2016 r. jest stałym ekspertem Międzyresortowego Zespołu ds. Promocji Polski za granicą w KPRM oraz społecznym doradcą Sekretarza Stanu w Kancelarii Premiera Adama Lipińskiego.
Andrzej Pawluszek studiował Hospitality Management na New York University - Tisch Center for Hospitality and Tourism (2011, Hotel Operations) a także nauki polityczne na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego (1999, bez obrony dyplomu).

W 2005 r. został uhonorowany przez Ministra Gospodarki prof.Jerzego Hausnera odznaczeniem „Zasłużony dla Turystyki”.

W 2018 r. Prezydent Krakowa prof. Jacek Majchrowski przyznał mu medal za zasługi dla Krakowa i jego mieszkańców „Honoris Gratia”. Andrzej Pawluszek posługuje się językiem: angielskim, niemieckim (średnio), włoskim, portugalskim, niderlandzkim oraz rosyjskim (w stopniu podstawowym).

Miłośnik podróży, czerwonego wina, dobrego kina oraz wioślarstwa (członek królewskiego klubu Willem III w Amsterdamie).

Andrzej Pawluszek wziął w POT urlop.