Nie piszmy ustawy o POT?
Systemu promocji turystyki w Polsce nigdy nie było - trzeba go stworzyć od nowa. Potrzeba o wiele więcej niż jedynie nowelizacji ustawy o POT.
Czytaj więcej...
Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nie piszmy ustawy o POT?
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

środa, 07 marzec 2018 12:08

Londyński ZOPOT z nową dyrektor i regulaminem

Napisane przez
Dorota Wojciechowska Dorota Wojciechowska materiały MSL Group

Znamy nazwisko nowej dyrektor ZOPOT w Londynie. Jak dowiedziała się nieoficjalnie WaszaTurystyka.pl, będzie nią Dorota Wojciechowska. Ośrodek ma też nowy regulamin i zadanie, aby promować nas także w... krajach azjatyckich.

Choć konkurs na dyrektorów ZOPOT-ów w Londynie, Tokio, Rzymie, Nowym Jorku oraz Pekinie trwa i zgłoszenia można przesyłać do 9 marca, następują jego nieoficjalne rozstrzygnięcia. Nasze źródła potwierdzają, że w Londynie urzędowała będzie Dorota Wojciechowska, zatrudniona w POT w departamencie instrumentów marketingowych. Na stanowisku dyrektora londyńskiego ZOPOT zastąpi Cezarego Molskiego. 

Doświadczenie w promocji nieruchomości

Dorota Wojciechowska pracuje w POT od niedawna, wcześniej pracowała jako dyrektor marketingu i PR w firmie SGI SA. Związana była też z MSL Group, gdzie jej zadaniem było prowadzenie strategii komunikacyjnej dla Carrefour w zakresie posiadanych przez firmę nieruchomości handlowych. Wcześniej też specjalizowała się w działaniach marketingowych i PR na rzecz innych firm z sektora nieruchomości. Należało do nich m.in. Centrum Development and Investments.

Jak dowiedziała się WaszaTurystyka.pl w związku z wytypowaniem nowej dyrektor, zmieniono regulamin ZOPOT w Londynie. Od 5 marca obowiązuje zarządzenie prezesa POT, zgodnie z którym ośrodek rozszerzył terytorialny zasięg swojego działania. Obejmuje ono teraz „Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii, Irlandię Północną, Koreę Południową, Singapur, Malezję i Indie”. 

Z Londynu do Azji

Jaki jest powód takiej zmiany? Zdaniem osób znających temat, lecz wypowiadających się nieoficjalnie, włączanie terenów dawnych kolonii brytyjskich do zakresu działania ZOPOT w Londynie nie ma uzasadnienia merytorycznego i spowoduje jedynie zwiększenie kosztów operacyjnych. Nowa dyrektor, jeśli będzie chciała faktycznie skutecznie promować Polskę we wszystkich tych krajach, spędzi mnóstwo czasu w samolotach i pokona olbrzymie odległości. Promocję na Dalekim Wschodzie można by przecież równie dobrze „przypisać” do ZOPOT w Chinach.

Chyba że promocja w Malezji, Singapurze i Korei Pd. będzie prowadzona zdalnie, za pośrednictwem zewnętrznej firmy. Takie rozwiązanie potwierdzałoby „Zapytanie szacunkowe na kompleksową obsługę Polskiej Organizacji Turystycznej w zakresie marketingu internetowego realizowanego na rynku malezyjskim”, które ogłoszono w styczniu. Zgłoszenia miały spływać właśnie do Doroty Wojciechowskiej.

Sposób na mniej etatów?

Po co jednak kierowanie outsourcingiem „wyprowadzać” do ZOPOT w Londynie zamiast pozostawić je w centrali POT? Jak twierdzą nasi informatorzy, to stary sposób na ukrycie kosztów, stosowany w POT nie od dziś. Dzięki przypisaniu większej liczby zadań ośrodkowi, można je zaksięgować jako działania promocyjne, a nie koszty utrzymania etatów w centrali.  

Mimo próby skontaktowania się rzecznikiem nie udało nam się uzyskać oficjalnego komentarza POT.