Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

środa, 21 luty 2018 14:10

Łeba – na plaży będzie strefa dla palaczy

Napisane przez MG
Projekt popielniczki Projekt popielniczki materiały prasowe

Mając na uwadze komfort wypoczynku turystów jak również ochronę środowiska urzędnicy z Łeby postanowili wyznaczyć strefę dla osób palących papierosy. Jest to ukłon w kierunku znaczącej liczby turystów.

Andrzej Strzechmiński, burmistrz Łeby, powiedział: „Do Urzędu Miejskiego w Łebie już od dawna wpływały sygnały, że wielu turystów wypoczywających na plaży w naszym mieście po wypaleniu papierosa wyrzuca „przysłowiowego peta” za siebie, w piasek. Nadeszła pora aby zrobić z tym porządek.”

Wyznaczone miejsca dla „palaczy” będą mieściły się w zacisznych miejscach zaraz przy przebieralniach. Zostaną odpowiednio oznaczone tabliczkami informacyjnymi „STREFA PALACZA\SMOKING AREA”.
W tych strefach zainstalowana zostanie estetyczna, kamienna popielnica, a w niej piasek morski. W początkowej fazie planuje się stworzyć 10 takich stref, zarówno po stronie wschodniej i zachodniej.
Burmistrz dodał: „Dochodziło czasem do takich sytuacji gdzie turyści pozwalali sobie miedzy sobą na dość ostre przepychanki słowne ze względu na dym papierosowy.”

Jest to pierwszy etap walki z nieczystościami tytoniowymi które pozostawiają po sobie turyści na plażach.
W kolejnym czasie Łeba planuje zakupić automaty na jednorazowe popielniczki. Już od bardzo dawna funkcjonują one w Europie Zachodniej. W Polsce takie innowacyjne zastosowania nie miały jeszcze miejsca.

Julia Tomicka, inspektor ds. promocji i turystyki, dodała: „Obecnie jesteśmy na etapie poszukiwania firmy która obsługiwała by takie automaty. Z czasem chcemy wprowadzić również stojaki z popielniczkami plastikowymi tzw. „rożkami”. Na plażach palić nie wolno! Niestety ale mało kto to respektuje. Pora to unormować i zawalczyć z palaczami wskazując im miejsca w których mogą oni palić legalnie.”

Palić na kąpielisku nie wolno, lecz w rzeczywistości to martwy przepis, bowiem niemal nikt go nie respektuje. Nie ma także możliwości jego egzekwowania.